[ATR] Technika SolanSadzarki

Solan czyli siła doświadczenia

Data publikacji:

Obchodząca w przyszłym roku 40-lecie swojej działalności podlubelska firma Solan rozpoczynała od produkcji sadzarek do ziemniaków. Dziś oferta przedsiębiorstwa jest znacznie szersza i bazuje na dużym doświadczeniu w rolnictwie, przekazywanym z pokolenia na pokolenie.

Zobacz także: Nowe z serii NewAg

Pozwoliło to na doprowadzenie maszyn ze znakiem Solan (szereg patentów) do poziomu, na którym firma z Lubelszczyzny może śmiało konkurować z największymi producentami maszyn tego typu na rynku. Produkty Solan objęte są 3-letnią gwarancją, a firma świadczy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Obecnie oferta firmy Solan obejmuje sadzarki do warzyw (kapusty, pora, kalafiorów, pomidorów, selerów, truskawek, tytoniu czy krzewów), ziół oraz szkółek drzewnych, a także pielniki do mechanicznego zwalczania chwastów. Dla zapewnienia kompleksowej pomocy przy uprawach producent uzupełnił ofertę o pielniki z podsiewaczami nawozu oraz kierowaniem, co pozwala uniknąć kolizji z krzywo posadzoną uprawą.

Sposób na chwasty

Rzecz jasna, nie było to jeszcze ostatnie słowo firmy Solan, która do asortymentu wprowadziła kolejny produkt - pielniko-opryskiwacz, stanowiący odpowiedź na zapotrzebowanie do chemicznego zwalczania chwastów w międzyrzędziach oraz larw pędraka pod ziemią. Maszyna ta służy również do rozprowadzania nawozów płynnych na rośliny. Z czasem Solan wprowadził do oferty gwiazdy pielące montowane do pielnika. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest prowadzenie uprawy ekologicznej bez chemicznego zwalczania chwastów oraz znaczne oszczędności wynikające z wyeliminowania ręcznego pielenia. Gwiazdy pielące wspomagają pielnik w zwalczaniu chwastów - sekcje pielnika usuwają chwasty w międzyrzędziach, podczas gdy gwiazdy umożliwiają pielenie w rządkach, pomiędzy poszczególnymi sadzonkami. Aby skutecznie pozbyć się chwastów, konieczne jest używanie pielnika wyposażonego w gwiazdy pielące z częstotliwością raz w tygodniu, aby nie zdążyły się jeszcze ukorzenić, tylko przybrały formę siewki.

Sadzarki na każdą okazję

Asortyment firmy Solan obejmuje również sadzarki chwytakowe i karuzelowe. Te pierwsze nadają się do sadzenia zarówno z rozsady z multiplatów, jak i rozsady rwanej (z odsłoniętym korzeniem). Z kolei sadzarki karuzelowe sadzą wyłącznie rozsadę z multiplatów (tacek wielokomórkowych), jednak charakteryzują się wyższą wydajnością - można nimi sadzić z prędkością nawet o 30% większą niż w przypadku sadzarek chwytakowych. Sadzarki Solan umożliwiają sadzenie rozsady z maksymalną gęstością 8 cm oraz minimalnym rozstawem rzędów - 48 cm, mniejszym na specjalne zamówienie.

Ofertę w zakresie sadzarek dopełniają urządzenia dedykowane dla szkółkarzy. Sadzarki szkółkarskie do podkładek umożliwiają sadzenie drzewek do wysokości 110 cm, maksymalnie na głębokość 30 cm. W przypadku szkółkarzy należy dodać, że w firmie Solan mogą zaopatrzyć się także w kombajny do zbioru drzewek w szkółkach. Maszyna ta jest w stanie wykopać i przetransportować na platformę drzewko o wysokości do 3 m i średnicy pnia do 4 cm.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.