Artykuł

Nowe z serii NewAg

Nowe z serii NewAg

Manitou wprowadza na rynek nową serię rolniczych ładowarek teleskopowych NewAg XL. Ofertę francuskiego producenta poszerzają dwa nowe modele MLT 841 i MLT 1041 o udźwigu ponad 4,1 t przy wysokości podnoszenia od 7,6 do 9,65 m.

Zobacz także: Mega koszenie z SIP

Nowe ładowarki zostały zaprojektowane do intensywnej eksploatacji w dużych gospodarstwach, firmach świadczących usługi rolnicze, spółdzielniach i przedsiębiorstwach przez nawet 1300 h rocznie. Modele MLT 841 i MLT 1041 z nowej linii NewAg XL gwarantują przede wszystkim komfort, wydajność oraz rentowność. Nowa seria będzie dystrybuowana w globalnej sieci dystrybucji Manitou w pierwszym kwartale 2021 r.

Komfort pracy

Maszyny wyróżnia podwyższony komfort oraz rozwiązania zwiększające wydajność pracy. Dodaną wartością maszyn jest obniżony poziom hałasu w kabinie (69 dB). – Naszym głównym celem jest ochrona zdrowia naszych użytkowników, przy jednoczesnym zapewnieniu potężnych, zyskownych maszyn. Dzięki izolacji akustycznej rolnicy mogą pracować przez długie godziny, nie odczuwając zmęczenia związanego z hałasem, a tym samym pozostają skoncentrowani na swojej pracy – wyjaśnia Arnaud Sochas, kierownik linii produktów rolnych w Manitou.

Producent oferuje także fotel pneumatyczny z inteligentnym zawieszeniem, które automatycznie dostosowuje się do każdej nawierzchni (droga, pole), redukując wibracje o ponad 50% i zapewniając optymalną ochronę pleców operatora. Aby zachować spójność konstrukcji, wysoka szyba przednia jest przykryta kratą dachową z pochylonymi lamelami, jak w modelach NewAg, gwarantując doskonałą widoczność podczas podnoszenia ładunku. Oświetlenie LED włącza się automatycznie przy każdym otwarciu drzwi, zapewniając bezpieczny i łatwy dostęp do kabiny kierowcy zarówno w dzień, jak i w nocy. Ponadto duża ilość miejsca w kabinie zwiększa komfort oferowany przez nową gamę NewAg XL.

Wyjątkowa wydajność

Grupa Manitou zdecydowała się wyposażyć nowe modele w silnik o mocy 141 KM, dostarczający 12% dodatkowego momentu obrotowego przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa o 11% w porównaniu do poprzednich modeli. Ten wzrost momentu obrotowego pomaga jeszcze bardziej poprawić osiągi w zakresie holowania sprzętu i załadunku. W modelach MLT 841 i MLT 1041 występuje sprzęgło hydrokinetyczne i skrzynia Powershift z automatyczną zmianą biegów, a także układ hydrauliczny o wydatku 200 l/min. Pojemność zbiornika została zwiększona o 13%.

Do oferty wyposażenia dodano wiele opcji: kamerę High View, która umożliwia operatorowi oglądanie wnętrza przyczepy podczas załadunku oraz zawieszenie wysięgnika Active CRC, które redukuje wstrząsy podczas jazdy z ładunkiem. W zestawie znajdują się również innowacje Manitou, takie jak układ kierowniczy ze zmiennym wspomaganiem, który zmniejsza liczbę koniecznych do wykonania obrotów kierownicy o 40%, czy pakiet inteligentnej hydrauliki.

Dostęp serwisowy

Ładowarki z serii NewAg XL zapewniają łatwy dostęp do podzespołów: dwuczęściowe otwieranie pokrywy, scentralizowane punkty smarowania, szybko otwierająca się klapa przed chłodnicą. Aby obniżyć koszty konserwacji, samoczyszczący filtr wstępny powietrza jest teraz zintegrowany nad komorą silnika, a częstotliwość konserwacji oleju hydraulicznego ustawiono na 2000 h.

Nowe modele są również standardowo podłączane do telematyki, dzięki czemu użytkownik może monitorować w czasie rzeczywistym lokalizację maszyny, jej zużycia paliwa oraz powiadomienia udostępniane dealerowi w celu przewidywania napraw. W opcji dostępne są również takie funkcje jak Ecostop (konfigurowalne automatyczne zatrzymanie silnika) i automatyczny system smarowania.

Tylko dla nowych modeli Manitou oferuje nowy poziom wykończenia - Platinum przewyższający dotychczasowe poziomy Classic, Premium i Elite, który obejmuje m.in. fotel pneumatyczny z amortyzacją adaptacyjną, hydrauliczne blokowanie osprzętu, światła robocze LED na głowicy wysięgnika, przednie światła drogowe LED, kamerę HighView, układ kierowniczy (CSS), Ecostop, automatyczny system smarowania.


Reklama
Powiązane artykuły