Manitou - nowe ładowarki z serii NewAg

Data publikacji:

Manitou wprowadza na rynek nową serię rolniczych ładowarek teleskopowych NewAg XL. Ofertę francuskiego producenta poszerzają dwa nowe modele MLT 841 i MLT 1041 o udźwigu ponad 4,1 t przy wysokości podnoszenia od 7,6 do 9,65 m.

Zobacz także: Mega koszenie z SIP

Nowe ładowarki zostały zaprojektowane do intensywnej eksploatacji w dużych gospodarstwach, firmach świadczących usługi rolnicze, spółdzielniach i przedsiębiorstwach przez nawet 1300 h rocznie. Modele MLT 841 i MLT 1041 z nowej linii NewAg XL gwarantują przede wszystkim komfort, wydajność oraz rentowność. Nowa seria będzie dystrybuowana w globalnej sieci dystrybucji Manitou w pierwszym kwartale 2021 r.

Komfort pracy

Maszyny wyróżnia podwyższony komfort oraz rozwiązania zwiększające wydajność pracy. Dodaną wartością maszyn jest obniżony poziom hałasu w kabinie (69 dB). – Naszym głównym celem jest ochrona zdrowia naszych użytkowników, przy jednoczesnym zapewnieniu potężnych, zyskownych maszyn. Dzięki izolacji akustycznej rolnicy mogą pracować przez długie godziny, nie odczuwając zmęczenia związanego z hałasem, a tym samym pozostają skoncentrowani na swojej pracy – wyjaśnia Arnaud Sochas, kierownik linii produktów rolnych w Manitou.

Producent oferuje także fotel pneumatyczny z inteligentnym zawieszeniem, które automatycznie dostosowuje się do każdej nawierzchni (droga, pole), redukując wibracje o ponad 50% i zapewniając optymalną ochronę pleców operatora. Aby zachować spójność konstrukcji, wysoka szyba przednia jest przykryta kratą dachową z pochylonymi lamelami, jak w modelach NewAg, gwarantując doskonałą widoczność podczas podnoszenia ładunku. Oświetlenie LED włącza się automatycznie przy każdym otwarciu drzwi, zapewniając bezpieczny i łatwy dostęp do kabiny kierowcy zarówno w dzień, jak i w nocy. Ponadto duża ilość miejsca w kabinie zwiększa komfort oferowany przez nową gamę NewAg XL.

Wyjątkowa wydajność

Grupa Manitou zdecydowała się wyposażyć nowe modele w silnik o mocy 141 KM, dostarczający 12% dodatkowego momentu obrotowego przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa o 11% w porównaniu do poprzednich modeli. Ten wzrost momentu obrotowego pomaga jeszcze bardziej poprawić osiągi w zakresie holowania sprzętu i załadunku. W modelach MLT 841 i MLT 1041 występuje sprzęgło hydrokinetyczne i skrzynia Powershift z automatyczną zmianą biegów, a także układ hydrauliczny o wydatku 200 l/min. Pojemność zbiornika została zwiększona o 13%.

Do oferty wyposażenia dodano wiele opcji: kamerę High View, która umożliwia operatorowi oglądanie wnętrza przyczepy podczas załadunku oraz zawieszenie wysięgnika Active CRC, które redukuje wstrząsy podczas jazdy z ładunkiem. W zestawie znajdują się również innowacje Manitou, takie jak układ kierowniczy ze zmiennym wspomaganiem, który zmniejsza liczbę koniecznych do wykonania obrotów kierownicy o 40%, czy pakiet inteligentnej hydrauliki.

Dostęp serwisowy

Ładowarki z serii NewAg XL zapewniają łatwy dostęp do podzespołów: dwuczęściowe otwieranie pokrywy, scentralizowane punkty smarowania, szybko otwierająca się klapa przed chłodnicą. Aby obniżyć koszty konserwacji, samoczyszczący filtr wstępny powietrza jest teraz zintegrowany nad komorą silnika, a częstotliwość konserwacji oleju hydraulicznego ustawiono na 2000 h.

Nowe modele są również standardowo podłączane do telematyki, dzięki czemu użytkownik może monitorować w czasie rzeczywistym lokalizację maszyny, jej zużycia paliwa oraz powiadomienia udostępniane dealerowi w celu przewidywania napraw. W opcji dostępne są również takie funkcje jak Ecostop (konfigurowalne automatyczne zatrzymanie silnika) i automatyczny system smarowania.

Tylko dla nowych modeli Manitou oferuje nowy poziom wykończenia - Platinum przewyższający dotychczasowe poziomy Classic, Premium i Elite, który obejmuje m.in. fotel pneumatyczny z amortyzacją adaptacyjną, hydrauliczne blokowanie osprzętu, światła robocze LED na głowicy wysięgnika, przednie światła drogowe LED, kamerę HighView, układ kierowniczy (CSS), Ecostop, automatyczny system smarowania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.