Technika

Mega koszenie z SIP

Data publikacji:

Słoweńska firma SIP w swojej ofercie ma m.in. flagowy model kosiarki dyskowej Silvercut 1500 T FC. Jest to duża kosiarka przeznaczona dla wielkoobszarowych gospodarstw oraz firm usługowych.

Zobacz także: Wyniki krajowego finału

Kombinacja kosząca SIP Silvercut 1500 T FC jest odpowiedzią firmy SIP na coraz większe wymagania profesjonalnych użytkowników w kwestii wydajnego koszenia. Przy szerokości roboczej koszenia wynoszącej 15 m zapewnia wydajność nawet do 22,5 ha/h. Do tak efektywnej pracy maszyna o masie własnej 9100 kg wymaga jednak sprzężenia z ciągnikiem o mocy 258 kW (350 KM). Uzyskanie optymalnej pozycji podwozia, bez względu na wysokość dyszla holowniczego, zapewnia regulowana hydraulicznie wysokość zaczepu. Do podwozia kosiarki, przy pomocy obrotowego elementu centralnego, przymocowane są solidne podpórki. Rozwiązanie to zapewnia pożądaną geometrię kopiowania i kinematykę przełączania do pozycji transportowej. Bezpośredni napęd na układ roboczy przenoszony jest poprzez wał kardana, przekładnię kątową i podwójny przegub krzyżakowy.

Układ roboczy kombinacji koszącej zawiera 5 niezależnych belek koszących (4 z tyłu i 1 z przodu), wyposażonych w hydropneumatyczne odciążenie, przez co umożliwia niezawodne śledzenie terenu również przy wysokiej prędkości przejazdu agregatu. Zastosowanie układu hydraulicznej stabilizacji umożliwia podnoszenie belki koszącej. Listwa tnąca ma konstrukcję zabezpieczającą elementy robocze przed uszkodzeniem. Dla ochrony dysków ślizgi wykonane są ze stali Hardox odpornej na ścieranie i pęknięcia. Listwa tnąca zabezpieczona jest również przed przeciążeniem dzięki systemowi DDSS (Disc Driver Safety System). System ten składa się z kołnierza pośredniego z czterema kołkami ścinanymi, które w przypadku przeciążenia pękają, aby zapobiec uszkodzeniu kół zębatych. Konstrukcja DDSS umożliwia także szybką i łatwą wymianę pinów, tak aby zmarnować jak najmniej czasu podczas pracy. Kosiarka Silvercut 1500 T FC posiada 32 dyski koszące i 64 noże o wymiarach 110x48x4 mm.

Odpowiednia geometria noży i prędkość obrotowa dysków 3000 obr./min gwarantują czyste cięcie koszonego materiału roślinnego i w efekcie wysoką jakość paszy. Podczas pracy kosiarki uzyskać można  wysokość koszenia w zakresie od 40 do 70 mm oraz szerokość pokosu od 1,6 do 3 m. W wyposażeniu seryjnym kosiarki firmy SIP jest system szybkiej wymiany noży QCS (Quick Charge System), zawleczki bezpieczeństwa oraz zapasowe noże. Ze względów bezpieczeństwa podczas użytkowania, w razie potrzeby sprężyny systemu QCS umożliwiają cofnięcie ostrza po uderzeniu w przeszkodę. W przypadku wystąpienia uszkodzeń mechanicznych, uchwyty ostrzy można wymieniać pojedynczo.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.