[ATR] Technika

Silniki orbitalne Waryński Origin - dobre i tanie

Data publikacji:

Stosunkowo małe gabaryty, prosty sposób zmiany kierunku obrotów, zdolność tłumienia drgań, krótki czas rozruchu, nieskomplikowana budowa przy wysokiej wytrzymałości i małej awaryjności. Przed tak karkołomnym zadaniem stanęli inżynierowie firmy Waryński Origin zobligowani do zaspokojenia potrzeb producentów maszyn oczekujących wysokiej jakości komponentów w bardzo przystępnej cenie. Czy to zadanie się udało?

Silniki hydrauliczne orbitalne są częścią całego napędu hydraulicznego, którego zasada działania oparta jest na prawie Pascala opierającego się na równomiernym rozchodzeniu się ciśnienia w cieczy. Źródłem energii zwykle jest olej hydrauliczny, a efektem działania silnika jest ruch obrotowy wału. W takim przypadku niezbędne jest dostarczenie oleju hydraulicznego do silnika pod odpowiednim ciśnieniem, co pozwala na wygenerowanie energii potencjalnej.

Strumień cieczy musi być skierowany do wału obrotowego przez co wał zaczyna się obracać i silnik zaczyna pełnić swoją rolę jako np. napęd danej maszyny. Należy oczywiście pamiętać, iż ilość uzyskanej energii zależy od ciśnienia występującego w układzie oraz od przepływu cieczy w określonym czasie. Co również istotne, olej hydrauliczny krąży w zamkniętym obiegu, a więc nie ma konieczności jego częstego uzupełniania.

Jakość w przystępnej cenie

Gdy inżynierowie Waryński Origin kilkanaście miesięcy temu rozpoczynali proces opracowywania konstrukcji silników orbitalnych, wnikliwie przeanalizowali rozwiązania stosowane przez czołowych europejskich i amerykańskich producentów. Na tej podstawie wybrano szereg najistotniejszych cech silników, które mają kluczowy wpływ na jakość i żywotność tych urządzeń. Dlatego też konstrukcje silników orbitalnych Waryński zostały oparte na dodatkowo wzmacnianych łożyskach rolkowych.

Ponadto Geroler zaprojektowano z materiału stopowego podwyższonej twardości (im wyższa twardość - tym dłuższy czas odporności na zużycie). Wysoka gładkość powierzchni (nieosiągalna w przypadku najtańszych silników dostępnych na rynku) pozwoliła zmniejszyć tarcie stojana i wirnika. To rozwiązanie zapewniło płynniejszą pracę przy niskich prędkościach obrotowych, wydłużając żywotność silnika.

Co ciekawe, według producenta łatwiej było sprostać wysokim wymaganiom jakościowym, niż zbliżyć się do wyjątkowo niskich cen proponowanych przez firmy importujące nieznanej jakości wyroby. W efekcie silniki orbitalne Waryński Origin charakteryzują: wysokie momenty obrotowe przy niewielkich wymiarach, możliwość uzyskania bezstopniowej zmiany prędkości obrotowej, możliwość zdalnego sterowania, a także trwała i solidna konstrukcja, gwarantująca niezawodne działanie przez długi okres czasu.

Właściwy dobór silnika ma znaczenie

Inżynierowie Waryński Origin zdecydowanie podkreślają, że odpowiedni dobór silnika hydraulicznego do danej aplikacji, ma decydujący wpływ na jego skuteczność oraz długość bezawaryjnej pracy. W związku z tym producent przygotował szeroką ofertę silników orbitalnych o różnorodnej budowie i charakterystyce pracy. Producent oferuje przy tym bezpłatne wsparcie techniczne tak dla producentów maszyn jak i użytkowników końcowych.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.