Rynek maszyn do zbioru zielonek – hity sprzedaży

Data publikacji:

Kontynuujemy analizę inwestycji maszynowych w ramach PROW 2014-2020. Skupiamy się na danych dotyczących maszyn do zbioru zielonek zakupionych w okresie od 2016 r., kiedy to uruchomiono pierwsze działania inwestycyjne tego programu, do końca 2019 r.

Zobacz także: Nowe, najnowsze Zetory

Ranking producentów

W latach 2016-2019 beneficjenci PROW zakupili maszyny do zbioru zielonek wytwarzane przez 71 producentów krajowych i zagranicznych. Pod względem liczonej w sztukach wielkości sprzedaży czołowe miejsce zajęła firma SaMASZ z Zabłudowa (1132 szt., tj. 13,8% ogółu maszyn). Tak znaczący udział SaMASZ-u to przede wszystkim efekt popytu rolników na produkowane przez tę firmę kosiarki oraz przetrząsacze i zgrabiarki. W  czołowej „dziesiątce” tego rankingu znalazły się jeszcze maszyny firm: Pöttinger, Sipma, Krone, Kuhn, Metal-Fach, McHale, Kverneland/Vicon, Unia Group oraz Pronar z udziałem w analizowanym rynku wynoszącym odpowiednio od 7,9 do 5%.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 17-18/2020 - zamów bezpłatne:

e-wydanie egzemplarz

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.