Aktualności

Nowe, najnowsze Zetory

Data publikacji:

W ślad za rosnącymi wymaganiami rynku, firma Zetor modernizuje kolejne modele ciągników. Podczas specjalnego spotkania prasowego, które odbyło się 27 sierpnia w siedzibie spółki Zetor Polska w Kaliszu, czeski producent zaprezentował najnowsze wersje ciągników z serii Proxima, Forterra i Crystal, które otrzymały nieco zmieniony wygląd i kilka nowych detali wyposażenia, a także nowości w rozmiarze mini - czyli modele Primo i Compax.

Zobacz także: Kverneland na Agro Show aż 12 nowości!!!

Najpierw garść podstawowych informacji technicznych na temat zmodernizowanych ciągników. Ciągniki Proxima (o mocy od 76 do 117 KM - tylko w wersji HS, w pozostałych - 107 KM) dostępne są w trzech wersjach: podstawowa nosi oznaczenie CL, wyższa - GP, a najlepsza - HS. I tak Proxima CL ma prostą przekładnię o liczbie biegów 12/12, modele Proxima GP - przekładnię 16/16 z 2-stopniowym wzmacniaczem (powershiftem), a Proxima HS - 24/24 z 3-stopniowym powershiftem (z trybem automatycznym). Tyle samo podstawowych wariantów wyposażenia ma również seria Forterra, obejmująca ciągniki Forterra CL (96-136 KM, przekładnia 24/18), Forterra HSX (117-136 KM, 30/30 z rewersem hydraulicznym) oraz Forterra HD (127-147 KM, 30/30, rewers hydrauliczny). Ciągniki z tych obu serii w nowych wersjach różnią się z wyglądu nową maską, wzorującą się rzecz jasna na atrakcyjnym desginie ciągników z serii Major.

Większy jest zakres zmian obejmujących także największy ciągnik z coraz bogatszej palety Zetor - czyli 163-konny model Crystal HD 170 (30/30, rewers hydrauliczny), w którym również - tak jak w ciągnikach Proxima i Forterra - zastosowano nowe tworzywa sztuczne, zapewniające większą trwałość i odporność na promieniowanie UV, a także zmodernizowano „królestwo” operatora. Kabina w tych ciągnikach ma bowiem znacznie efektywniejszy system klimatyzacji i ogrzewania oraz szeroki szyberdach, znacznie ułatwiający pracę z ładowaczem czołowym.

Komunalne maluchy

Firma Zetor uzupełniła również swoją ofertę miniciągników - korzystając przy tym również z udanej kooperacji z firmą TYM. Dzięki temu linię produktów z tym znakiem „od dołu” rozpoczyna kosiarka ciągnikowa Primo HT 20, ze sprawdzonym, 3-cylindrowym silnikiem Yanmar o mocy 19 KM (Stage V) i dwuzakresową przekładnią hydrostatyczną. Kompaktowa maszyna dedykowana jest do pielęgnacji terenów zielonych - może to czynić za sprawą kosiarki międzyosiowej o szerokości roboczej 137 cm.

Jest też nowa seria Compax obejmująca 3 modele o mocy od ok. 25 do 37 KM (3-cylindrowe silniki Yanmar, Stage V), z przekładnią mechaniczną - 6/2 (Compax 25) i 12/12 - lub hydrostatyczną z 3 zakresami pracy. Ciągniki Compax można wyposażyć w ramę ochronną lub kabinę, a także pełną gamę ogumienia - do wyboru są bowiem opony rolnicze, komunalne i darniowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 17-18/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.