[ATR] Technika SIG

Rozwijarka bel i ścielarka słomy SIG - Drake

Data publikacji:

Firma SIG z Odolanowa specjalizuje się w produkcji ścielarek do słomy, które są wykorzystywane głównie w przemysłowym chowie drobiu. Ściółkowanie słomą kurników itp. jest niezbędne, ale to jednak czasochłonne i męczące zadanie. Z tego powodu mechaniczne ścielenie może być cenną alternatywą, zwłaszcza jeżeli hodowca posiada wiele dużych powierzchniowo budynków inwentarskich.

W budynkach drobiarskich, przy chowie ściółkowym, najpowszechniej stosowanym materiałem dla ścielenia kurników jest słoma - surowiec tani i łatwo dostępny. W większości gospodarstw słoma zbierana jest z pola w postaci okrągłych balotów, które trzeba dostarczyć do budynku i rozwinąć w celu uzyskania materiału ściółkowego.

SIG Drake to rozwijarka bel i ścielarka słomy w jednym. Maszyna pozwala znacząco skrócić czas pracy przy ściółkowaniu, ponadto zapewnia racjonalne wykorzystanie materiału i optymalną jakość ściółki.
 

Jak to działa?

Praca ścielacza Drake odbywa się poprzez następujące po sobie czynności takie jak: załadunek balotu, rozwinięcie, rozszarpanie i ostatecznie pościelenie podłoża kurnika. Maksymalna średnica stosowanych balotów wynosi 1,8 m, a prędkość taśmy rozwijającej może być regulowana. Szerokość ścielenia wynosi od 5 do 8 m.

Zaletą urządzenia firmy SIG jest fakt mechanicznego rozdrabniania słomy. Brak wykorzystywanych turbin/wentylatorów sprawia, że znacząco mniejsza jest ilość generowanego pyłu i kurzu w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Jednocześnie jakość ściółki rozrzuconej przez ścielarkę jest o wiele lepsza od pracy ręcznej.

Praca z maszyną SIG jest łatwa, szybka i wygodna. Ścielarka o masie własnej 900 kg montowana może być na TUZ ciągnika lub do większości ładowarek teleskopowych, napędzana jest hydraulicznie. Polski producent oferuje dedykowane mocowania do maszyn czołowych producentów takich jak: JCB, Manitou, Deutz-Fahr, Merlo, Schäffer, Claas oraz Weidemann. Ścielarka dostępna jest także w wersji z adapterem talerzowym lub z innowacyjnym systemem dozującym. Maszyny SIG pracują z powodzeniem w Polsce i całej Europie.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.