[ATR] Nowości Valtraciągniki rolnicze

Rozwiązania Smart dla rolnictwa precyzyjnego w Valtrze

Data publikacji:

Firma Valtra stawia na rolnictwo precyzyjne i w związku z tym wyposaża wszystkie ciągniki z serii G, N, T i S (100–400 KM) w innowacyjne dedykowane rozwiązania. Pośród wielu ciekawych propozycji należy wymienić wielokrotnie nagradzany podłokietnik SmartTouch, system telemetrii Valtra Connect, który umożliwia łatwe udostępnianie danych z ciągnika serwisantom oraz funkcję Wayline Assistant ułatwiającą automatyczną jazdę.

Zobacz także: Czysta robota

Nowa funkcja Wayline Assistant wraz z automatycznym układem sterowania Valtra Guide w znaczący sposób usprawnia proces sterowania ciągnikiem i pozwala w łatwy sposób przechowywać w pamięci indywidualne linie nawigacyjne. Rozwiązanie to ma szerokie zastosowanie podczas prowadzenia wielu prac polowych, np. przy stosowaniu środków ochrony roślin lub nawozów, a zwłaszcza na mniejszych i nieregularnych areałach. System Wayline Assistant umożliwia ręczne tworzenie segmentowanych linii na podstawie wyznaczonych krawędzi pola bądź linii już istniejących. W przypadku gdy na polu przecina się wiele linii, funkcja automatycznego sterowania wybiera optymalną, tak samo się dzieje podczas jazdy na uwrociu lub gdy linia krawędzi pola jest ustawiona pod kątem.

Funkcja Wayline Assistant dostępna jest opcjonalnie dla nowych ciągników Valtra oraz dla modeli już wyposażonych fabrycznie w podłokietnik SmartTouch i wyświetlacz. W tym drugim przypadku nie ma konieczności żadnych mechanicznych ingerencji ani dodawania nowych części do ciągnika. Wystarczy tylko prosta aktualizacja oprogramowania, która wykonywana jest przez autoryzowanego serwisanta. Dla SmartTouch dostępne są również dodatkowe funkcje w tym TaskDoc Pro, Section Control czy Variable Rate Control. Johan Grotell, specjalista ds. produktów technologicznych, potwierdza dużą popularność oferowanych rozwiązań rolnictwa precyzyjnego wśród klientów firmy Valtra.

Agrirouter 

Firma Valtra jest również partnerem Agrirouter, neutralnej platformy zapewniającej usługi wymiany danych w chmurze z ciągników lub innych maszyn stosowanych w gospodarstwie. Dane te mogą być udostępniane do komunikacji z innymi maszynami, mogą być również przekazywane usługodawcom, doradcom, serwisantom, specjalistom ds. planowania upraw itd. Prezentowana platforma umożliwia aktualizację planów upraw poprzez łatwe w użyciu oprogramowanie Next oraz zapewnia wymianę danych pomiędzy ciągnikami i maszynami różnych marek poprzez moduł Next Machine Management. Platforma agrirouter jest stale rozbudowywana, tak że jej zasięg rośnie z każdym miesiącem.

Obecnie podłączonych jest już ponad dziesięć różnych systemów do zarządzania gospodarstwami w różnych krajach. Co ciekawe, użytkownicy platformy mają także możliwość skorzystania z narzędzia o nazwie Wayline Converter, które pozwala na wykorzystanie w Valtra Guide linii nawigacyjnych utworzonych przez inne zautomatyzowane systemy. Rejestracja na platformie Agrirouter jest bezpłatna. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.