[ATR] Aktualności agro-tech junoszyntuchel

Tuchel 660 Profi - czysta robota

Data publikacji:

Ciągnik, siewnik czy ładowarka - trudno bez maszyn tego typu wyobrazić sobie profesjonalnie działające gospodarstwo rolne. Tych kilka przykładów nie wyczerpuje jednak znacznie dłuższej listy wyposażenia potrzebnego na co dzień przy intensywnie prowadzonej produkcji rolnej. Dobrym tego przykładem jest zamiatarka - również i w tym przypadku warto wybrać sprzęt z najwyższej półki, którym w przypadku Agrofirmy Witkowo jest model Tuchel 660 Profi, których jedynym importerem na rynku polskim jest firma Agro-Tech Junoszyn.

Zobacz także: Nowy minister, nowe zmiany

Zamiatarka firmy Tuchel trafiła do nas w ubiegłym roku na pokaz. Wyznaczono jej wtedy dość wymagające zadanie sprzątania powierzchni silnie zabrudzonych, a dodatkowo o pewnym stopniu nierówności. I maszyna ta sobie z tym dobrze poradziła. To co zaobserwowaliśmy na pokazie, potwierdza się już w rzeczywistości podczas eksploatacji - mówi Tadeusz Żabski, zastępca prezesa ds. mechanizacji w Agrofirmie Witkowo.

Ta zamiatarka doczepiana przeznaczona jest do oczyszczania utwardzonych powierzchni - takie też jest środowisko pracy w gospodarstwie w Witkowie. Maszyna przystosowana jest do współpracy z ładowarkami teleskopowymi i przegubowymi, wózkami widłowymi, ciągnikami rolniczymi i pojazdami typu Unimog.

– Zamiatarka Tuchel współpracuje z ładowarką teleskopową Manitou. Wykorzystujemy ją wokół magazynów zbożowych i paszowych, gdzie są place utwardzone, kostka do pozamiatania z kurzu, pyłu czy błota naniesionego po ulewach. Są też pozostałości po zbożach, które w czasie żniw przechowuje się na placu. Czasami wykorzystujemy ją również do czyszczenia dróg, gdzie usuwamy pozostałości ziemi wywożonej z pól – wyjaśnia Tadeusz Żabski.

Sprawdzone rozwiązania

Zespół zamiatający stanowią szczotki o średnicy 660 mm (szerokość robocza od 200 do 280 cm) oraz dostępna w opcji hydraulicznie napędzana, regulowana zamiatarka boczna do zamiatania w pobliżu krawężników czy ścian - niezwykle przydatna w praktycznym działaniu. Pierścienie szczotkowe mają strukturę plastra miodu i są w stu procentach wykonane z PP WaveLine Kombi. W wyposażeniu standardowym znajdują się: system CrownLock, a także stopa podporowa chroniąca szczotki.

Wśród godnych uwagi rozwiązań technicznych cechujących zamiatarkę firmy Tuchel należy wymienić m.in. firmowy system dźwigni regulacji szczotki, który automatycznie ustawia ją pod najlepszym możliwym kątem zamiatania, przez co maszyna może być zamontowana blisko pojazdu transportowego, co czyni ją interesującym osprzętem roboczym do wózka widłowego lub ciągnika. Na życzenie zamiatarkę Tuchel 660 Profi można wyposażyć w zbiornik zanieczyszczeń (o pojemności od 315 do 431 l), zespół zraszający składający się z pompy i zbiornika wody o pojemności 200 l czy zgarniacz do liści. Regulacja pomiędzy jazdą swobodną a zbieraniem brudu odbywa się hydraulicznie.

Poza tym zamiatarka firmy Tuchel wyposażona jest we własny system dźwigni zatrzaskowych i optymalizację stop-jazda swobodna. Dzięki temu, w przypadku zużycia się szczotki, pierścienie szczotki utrzymują równą odległość od kolektora zanieczyszczeń. Ponadto wbudowana regulacja ruchu bezwładnego rolek zamachowych chroni wysokiej jakości komponenty hydrauliczne. Atutem maszyny jest również efektywne poziomowanie powierzchni.

– Przy wyborze następnej zamiatarki na pewno będziemy kierować się niezawodnością sprzętu marki Tuchel – puentuje wiceprezes Agrofirmy Witkowo.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.