[ATR] Nowości

Quad na czterech kołach firmy Vervaet

Data publikacji:

Holenderska firma Vervaet uzupełnia swoją ofertę profesjonalnych wozów asenizacyjnych do gnojowicy i rozrzutników obornika. Tuż obok trójkołowych modeli Vervaet Trike ze zbiornikiem o pojemności 16 m³, Trike XL ze zbiornikiem o pojemności 21 m³ oraz pięciokołowego Trike 5x5, pojawi się model 4-kołowy o nazwie Quad z pojemnością zbiornika 21 m³. Nowy aplikator idealnie sprawdzi się w uprawach rzędowych, gdzie sprawnie porusza się w łanie, nie powodując uszkodzeń roślin.

Vervaet wraz ze swoim nowym partnerem w zakresie silników, firmą Volvo Penta, opracowała zupełnie nową koncepcję układu napędowego dla zapewnienia optymalnych osiągów w każdych warunkach pracy. Rezygnacja z pojedynczego przedniego koła sprawiła, że Quad może mieć dużą chłodnicę umieszczoną z przodu maszyny. Nowy system chłodzenia odpowiedni jest do pracy w temperaturach do 45°C, przy w pełni obciążonym silniku i układzie napędowym.

Zastosowaną jednostką napędową jest tutaj 13-litrowy, 6-cylindrowy silnik Volvo Penta o mocy 550 KM, który może pochwalić się znakomitym momentem obrotowym 2650 Nm, w kluczowym zakresie prędkości od 5 do 15 km/h, przy wyjątkowo niskiej prędkości obrotowej wynoszącej zaledwie 1200 obr./min. Silniki Volvo zapewniają także oszczędność paliwa, globalną homologację i sieć serwisową najwyższej klasy.

Przekładnia po nowemu

Całkowicie nowa jest również przekładnia Vervaet, która łączy w sobie najlepsze elementy dwóch technologii. Wykorzystuje silniki hydrauliczne, po to, aby zapewnić bezstopniową regulację prędkości mechanicznych skrzyń biegów i osi, przystosowanych do pracy z dużymi obciążeniami momentu obrotowego. Oddzielne skrzynie biegów dla każdej osi zapewniają niezawodność działania oraz stały napęd na cztery koła. W standardzie są blokady mechanizmu różnicowego na każdej osi i centralna blokada mechanizmu różnicowego bardzo przydatne w trudnym terenie.

Układ kierowniczy na cztery koła i mały promień skrętu sprawiają, że sterowanie maszyną i manewrowanie nie sprawiają żadnych trudności. Ponadto Quad może się poruszać w trybie „kraba”, dzięki czemu każda z jego masywnych opon porusza się po innej ścieżce, a ciężar rozkładany jest na jak najszerszym obszarze, unikając w ten sposób ubijania gleby. Szeroki wybór ogumienia obejmuje opony w rozmiarze 900/60 R38, 900/60 R42, 1050/50 R32, 1000/55 R32, 1250/50 R32, najnowsze Mitas 1000/65 R32, a także opony bliźniacze.

Należy mieć na uwadze, że po zamontowaniu największych rozmiarów opon Quad niestety przekracza maksymalną szerokość transportową 3 m. Vervaet oferuje do wyboru pompy Vogelsang i Borger o przepływie maksymalnym 9 tys. l/min lub system SuperLoad z 10” orurowaniem i pompą Borger o wydajności 12 tys. lub 13,5 tys. l/min. Przepompowują one gnojowicę przez wypróbowany i przetestowany rozdzielacz cyklonowy Vervaet lub opcjonalnie rozdzielacz Vogelsang zamontowany przed pompą.

Kabina operatora z dużą powierzchnią przeszkloną posiada bogate wyposażenie. Wszystkie elementy sterujące maszyny są w zasięgu ręki, dżojstik i terminal znajdują się w regulowanym podłokietniku.

Wszechstronny pojazd

Niezwykle wszechstronna konstrukcja Quada nadaje mu prawdziwie uniwersalny charakter. Pojazd może być wyposażony w solidną zabudowę, tworząc samojezdny rozrzutnik obornika o doskonałych właściwościach uciągu. Przewiduje się, że dostępne będą również inne opcje wyposażenia do zastosowań specjalistycznych, w tym jako maszyna do zbierania buraków.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.