Aktualności

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych z dyrektorem do spraw rozwoju

Data publikacji:

Z dniem 1 lipca stanowisko dyrektora do spraw rozwoju Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych objął Leszek Weremczuk. Z rolnictwem związany jest od 40 lat i jak sam twierdzi, to nie tylko praca, ale podobnie jak ogrodnictwo, również jego pasja. Leszek Weremczuk od 15 lat zasiada w Radzie Izby, a od 5 lat jest jej wiceprzewodniczącym. Przez ten czas dal się poznać jako osoba bardzo zaangażowana w pracę na rzecz PIGMiUR.

    Leszek Weremczuk, dyrektor do spraw rozwoju PIGMiUR.

    Leszek Weremczuk, dyrektor do spraw rozwoju PIGMiUR.

Urodzony 16 lipca 1960 r. w Siedlcach na Mazowszu, od 1965 r. jest mieszkańcem Kutna w województwie łódzkim. Po ukończeniu w 1984 r. studiów o kierunku ogrodnictwo i uzyskaniu tytułu mgr inż. ogrodnik, podjął pracę jako nauczyciel w Zespole Szkół Rolniczych im. Macieja Rataja w Mieczysławowie koło Kutna. W 1985 r. rozpoczął pracę w Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego jako Inspektor ds. Plantacji Nasiennych. W 1997 r. został zatrudniony w PPHU Rolmasz Kutno (dawnej Fabryce Maszyn Rolniczych Kraj Kutno), na stanowisku głównego specjalisty ds. marketingu i handlu. Od 1999 r. w Agromie Kutno pracował jako szef zespołu handlowego. W lipcu tego samego roku został dyrektorem ds. marketingu i handlu w firmie Expom. Kolejny etap zawodowej kariery rozpoczął w lutym 2022 r. po objęciu stanowiska dyrektora ds. rozwoju sieci dilerskich w spółce Unia.

Warto podkreślić, iż Leszek Weremczuk uczestniczył w założeniu Grupy Agro 7, która powstała w 1997 r. i był jej koordynatorem do stycznia 2022 r. To nie tylko pasjonat rolnictwa i ogrodnictwa. Wśród jego szerokich zainteresowań są także: modelarstwo samochodowe, filatelistyka, numizmatyka, motoryzacja. Jest także miłośnikiem zwierząt, a w szczególności psów.

Do obowiązków nowego dyrektor ds. rozwoju w PIGMiUR należeć będą m.in.: indywidualne spotkania z członkami Izby w celu identyfikacji potrzeb i problemów, które może realizować Izba na ich rzecz, budowanie i podtrzymywanie relacji z członkami, prezentacja działalności Izby, zbieranie opinii na temat działalności Izby wśród szerokiego otoczenia organizacji, aktywne pozyskiwanie nowych członków, a także aktywne pozyskiwanie wystawców wystaw Agro Show i utrzymywanie relacji z wystawcami. Jego kolejnymi obowiązkami będą: wsparcie działań marketingowych Izby, wsparcie Zarządu Izby w zakresie rozwoju działań statutowych oraz doradztwo eksperckie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.