Pierwsza ładowarka teleskopowa JCB na prąd

Data publikacji:

Wirtualne spotkanie prasowe zorganizowane 18 listopada, firma JCB wykorzystała na prezentację szeregu nowości produktowych z napędem elektrycznym. Wśród nich znalazł się debiutujący w segmencie ładowarek teleskopowych „na prąd” model 525-60E.

Zobacz także: Suszarnia z centroseparatorem

Firma JCB przejęła pionierską rolę w przejściu na napęd elektryczny w maszynach budowlanych, rolniczych i przemysłowych, wprowadzając z powodzeniem na rynek minikoparkę 19C-1E oraz 66-40E Teletruk – mówi Tim Burnhope, dyrektor ds. innowacji w firmie JCB.

– Jako światowy lider na rynku ładowarek teleskopowych, wprowadzenie na rynek JCB 525-60E Loadall przenosi elektryfikację sprzętu na rynki budownictwa ogólnego, przemysłowego i rolnictwa. Oferujemy bezemisyjne rozwiązanie w zakresie transportu materiałów bez kompromisów w zakresie wydajności i produktywności. Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywami dla tej maszyny – dodaje.

Silniki dwa

A skoro już mowa o nowej ładowarce teleskopowej JCB 505-20E, to zastosowano w niej dwa silniki elektryczne, jeden do napędu (o mocy 17 kW/23 KM, z odzyskiem energii hamowania), zaś drugi do zasilania układu hydraulicznego. Druga z jednostek napędowych - o mocy 22 kW/30 KM, zasila pompę zębatą o stałym wydatku, zapewniającą maksymalny przepływ 80 l/min. Silniki elektryczne zapewniają 85-proc. wydajność, w porównaniu z 45% wydajności w przypadku silnika wysokoprężnego.

Firma JCB przeprowadziła także obszerną analizę cykli roboczych, poprzez firmowy system telematyczny LiveLink, a także wykorzystując badania i testy przeprowadzone na miejscu. Dzięki temu producent mógł stwierdzić, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie akumulatora litowo-jonowego 96 V, który jest w stanie zapewnić pracę w trybie pełnej zmiany.

Maszyna jest wyposażona w taką samą ładowarkę pokładową jak inne produkty JCB E-Tech, która jest w stanie naładować akumulator w 8 h przy użyciu standardowego zasilania elektrycznego 240 V, 16 A. Dostępna na życzenie ładowarka JCB Universal Charger może być używana do szybkiego ładowania podczas przerw, w ciągu zaledwie 35 minut.

JCB twierdzi, że model 525-60E został zaprojektowany, aby zaspokoić obecne i przyszłe potrzeby klientów z różnych sektorów przemysłu, zapewniając bezemisyjną pracę wewnątrz budynków inwentarskich czy w szklarniach, a jednocześnie uzupełnić rosnący popyt na zasilane bateryjnie profesjonalne maszyny do pielęgnacji terenu. W przypadku ładowarki teleskopowej 525-60E dodatkową korzyścią jest znaczne obniżenie poziomu hałasu - w kabinie został on zredukowany do poziomu zaledwie 66,7 dB (na zewnątrz wynosi on 92,2 dB).

Co ważne, wymiary zewnętrzne pozostały niezmienne w porównaniu z modelem napędzanym silnikiem wysokoprężnym (minimalny promień skrętu - 3,7 m). Maksymalny udźwig wynosi 2,5 t (2 t - na maksymalną wysokość podnoszenia), a czasy cykli roboczych pozostały na niezmienionym poziomie. Nowa ładowarka teleskopowa JCB może być używana z widłami, gamą łyżek i wieloma innymi firmowymi osprzętami roboczymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.