Aktualności

Orka w Inter-Vax na najwyższym poziomie

Data publikacji:

Pola pomiędzy Podgórzynem a Wenecją koło Żnina gościły uczestników ósmej już edycji Wojewódzkiego Konkursu Orki organizowanego przez firmę Inter-Vax, autoryzowanego dystrybutora ciągników Zetor. Zawodom tradycyjnie już towarzyszył piknik rodzinny z mnóstwem atrkacji.

W konkursie wykorzystano maszyny dostarczone przez Inter-Vax: ciągniki Zetor Forterra HSX 140 i 4-skibowe pługi obracalne Unia Ibis XMS 4+. Uczestnicy, po uprzednim wyregulowaniu pługa, mieli do wykonania przejazdy na wylosowanym zagonie (4 przejazdy na odcinku 50 m), a sędziowie oceniali parametry i jakość wykonania orki.

W zawodach wzięło udział 19 zawodników, a najlepszym oraczem okazał się Karol Saganowski z pow. bydgoskiego, uhonorowany nagrodą główną w postaci vouchera o wartości 10 tys. zł, a kolejne miejsca zajęli: Arkadiusz Zuchowski z pow. golubsko-dobrzyńskiego oraz Piotr Gackowski z pow. świeckiego.

W tym roku firma Inter-Vax zorganizowała również konkurencję dla pań pt. „Kobiety na Zetory”. Do rywalizacji na specjalnie przygotowanym torze przeszkód stanęło 11 pań - zwyciężyła Martyna Laskowska z Żabna. W ramach towarzyszącego zawodom pikniku można było zapoznać się z ofertą ponad 50 firm - część z nich zaprezentowano podczas pokazów polowych.

Były to konkretnie maszyny firm: Unia, Zasław, Metal-Fach, SaMASZ, Amazone, Promar, Pomot, Agro-Tom czy Maschio Gaspardo. Nie zabrakło też smacznego poczęstunku, w tym degustacji tradycyjnych kujawskich potraw z mięsa wieprzowego, a także atrakcji dla najmłodszych i nieco starszych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.