Technika

Oprysk w sadzie z firma Fede

Data publikacji:

Opryskiwacze sadownicze hiszpańskiej firmy Fede przeznaczone są dla nowoczesnych gospodarstw sadowniczych, ceniących sobie ekonomię oraz wysoką precyzję wykonywanych zabiegów. Według deklaracji producenta innowacyjna budowa przystawki pozwala uzyskać nawet 30% oszczędności środków ochrony, przy czym dawka oprysku jest zawsze właściwie dobrana. Znacząca jest również możliwość dopasowania opryskiwacza do różnego rodzaju produkcji poprzez szeroką ofertę dostępnych opcji. Maszyny te dostępne są w sieci sprzedaży Promodis.

Model Fade Air Blast Inventer z przystawką Dinamic Qi 9.0 wymaga agregacji z ciągnikiem o mocy co najmniej 40 KM. Konstrukcja opryskiwacza oparta jest na wytrzymałej ramie ze stali węglowej o wysokiej odporności (profile 180 mm), ocynkowanej ogniowo.

Zbiornik na środki chemiczne wykonany jest z polietylenu, wyposażony jest w miernik poziomu cieczy i dostępny w pojemności 1000/1500/2000/3000 l. Opryskiwacz posiada także dodatkowy zbiornik na czystą wodę do mycia rąk oraz systemu czyszczenia zbiornika, ponadto płuczkę do butelek i rozwadniacz do środków we wlewie opryskiwacza.

O wysokiej wydajności i precyzji urządzenia decyduje jednak przystawka z wentylatorem. Kolumna opryskowa jest więc regulowana na wysokość, tak aby dotrzeć do wszystkich części plantacji, bez strat na oprysku i bez niepotrzebnego zanieczyszczania środowiska naturalnego. Otwieranie i zamykanie prawej/lewej sekcji kolumny realizowane jest poprzez elektrozawory. Elektryczna regulacja wraz z odczytem ciśnienia w kabinie ciągnika zapewnia duży komfort pracy operatora.

W opryskiwaczu Air Blast Inventer zastosowano także wysoko wydajny wentylator o specjalnej konstrukcji łopatek, który posiada dwustopniową regulację prędkości obrotowej. Łopatki wentylatora ustawione są pod odpowiednim kątem wraz z kierownicą powietrza, co gwarantuje odpowiednie rozłożenie powietrza na obydwie strony przystawki. Wentylator o średnicy 900 mm jest cichy - zmniejszono jego poziom hałasu o 80%, a także wydajny do 65 tys. m³/h. Absorpcja powietrza poprzez odwrócony układ zapobiega zasysaniu wszelkich zabrudzeń np. liści.

Uzupełnienie układu roboczego stanowi pompa FDH 120 z trzema membranami Desmopan, zapewniająca przepływ maksymalny 120 l/min. Wyposażenie dodatkowe opryskiwacza stanowią zaczep kopiujący typu V, sześciokątny wałek R6 homokinetyczny, system elektrycznego sterowania z kabiny ciągnika, komputer pokładowy pozwalający utrzymać stały wydatek cieczy w l/ha niezależnie od prędkości jazdy oraz czujniki monitorujące pracę całej maszyny w czasie rzeczywistym, dające pełną kontrolę poprawności wykonywanego zabiegu.

Komputer pozwala także zbierać i archiwizować dane z prowadzonych zabiegów. Na wyróżnienie zasługuje technologia H2O wykorzystująca system GPS, który eliminuje puste i podwójne przejazdy opryskiwacza.

Sprzętem dedykowanym do oprysku krzewów owocowych takich jak borówki, porzeczki, aronia itd. jest model Air Blast z przystawką Dinamic QI 8.0. Opryskiwacz ten dostępny jest w pojemności 1000/1500/2000 litrów, a jego wentylator zapewnia wydajność przepływu powietrza do 43 tys. m³/h.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.