Technika

Schaeffler - ograniczanie drgań i emisji hałasu

Data publikacji:

Niemiecka firma Schaeffler dostarcza rozwiązania naprawcze oraz na pierwszy montaż dla pojazdów użytkowych. Marki produktowe Schaeffler są podzielone na rozwiązania w zakresie układu przeniesienia napędu pod marką LuK, silnika pod marką INA oraz podwozia pod marką FAG.

Zobacz także: Patrzymy w przyszłość

W ofercie Schaeffler przeznaczonej dla pojazdów wykorzystywanych w rolnictwie istnieją specjalne rozwiązania, które mają na celu ograniczenie poziomu hałasu oraz tłumienie drgań, co z kolei przekłada się na dłuższy okres użytkowania maszyn i obniża koszty eksploatacyjne.

Schaeffler jest światowym liderem w produkcji sprzęgieł ciągników, które są w stanie przenosić duże momenty obrotowe silnika, a przy tym redukują hałas i wibracje oraz charakteryzują się wydłużonym czasem użytkowania. Zastosowanym rozwiązaniem zmniejszającym hałas i wibracje układu przenoszenia napędu są proste w budowie i niezawodne  tłumiki drgań przeznaczone do oferowanych sprzęgieł marki LuK. Ale dlaczego tłumiki drgań są tak ważne? Nieregularności pojawiające się w pracy silnika powodują hałas oraz drgania koła zamachowego, które przenoszone są także na skrzynię.

W przypadku silników o dużej mocy stosowanych np. w traktorach generowane drgania są jeszcze większe, ponadto złożone układy napędowe o wysokiej wydajności mogą emitować uciążliwy hałas. Brak działań zapobiegających takiej sytuacji prowadzi do szybszego zużycia elementów układu przenoszenia napędu, czego konsekwencją są kosztowne awarie.

Aby wyeliminować te problemy, firma Schaeffler do połączenia silnika ze skrzynią biegów oferuje tłumik drgań skrętnych, który chroni skrzynię przed nieregularnością pracy silnika. Zastosowanie takiego tłumika maksymalnie zmniejsza poziom wytwarzanych drgań skrzyni biegów, poprawia też komfort pracy operatora dzięki ograniczeniu hałasu na stanowisku. Producent ma w swojej ofercie szeroką gamę napędów kół, WOM i przednich układów napędu pomocniczego przeznaczonych dla różnych modeli ciągników. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.