[ATR] Aktualności

Koniunktura dla sektora maszyn rolniczych

Data publikacji:

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury dla sektora maszyn rolniczych w Europie wzrósł jeszcze bardziej po osiągnięciu dodatniego poziomu po raz pierwszy od połowy 2019 r. W listopadzie br. osiągnął +14 pkt – podała Europejska Federacja Przemysłu Maszyn Rolniczych (CEMA).

 

Zobacz także: Kolejne szkolenie w wersji online

Tym razem wzrost to przede wszystkim efekt poprawy oceny obecnej działalności (tylko 15% ankietowanych ocenia swoją obecną działalność jako niekorzystną). Według badania ograniczenia spowodowane pandemią COVID-19 wydają się już prawie nie istnieć.

Ponadto wysoki poziom obrotów został zabezpieczony na najbliższe miesiące. Wielkość zamówień odpowiada obecnie okresowi produkcji wynoszącemu 3,1 miesiąca, co stanowi najwyższą wartość, jaką kiedykolwiek odnotowano w listopadzie w ramach tego badania. Jednak większość firm nie spodziewa się dalszego wzrostu napływających zamówień.

Jeśli chodzi o europejską stronę rynku, oczekiwania uczestników badania dotyczące obrotów nie uległy dalszej poprawie. Na głównych rynkach we Francji, Niemczech i Włoszech można zaobserwować dobry i stabilny poziom zaufania, ale na kilku rynkach Europy Wschodniej, a także w Wielkiej Brytanii, oczekiwania ponownie stały się bardziej negatywne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.