[ATR] Nowości De VosPerard

Nowy kosz przeładunkowy firmy Perard

Data publikacji:

W jaki sposób pozbawić ciężarówki kłopotliwego obowiązku wjeżdżania podczas żniw na pole, skutkującego często zniszczeniem struktury gleby? Dobrym rozwiązaniem tego problemu są kosze przeładunkowe Trans-eXpress produkowane przez francuską firmę Perard i oferowane na naszym rynku przez spółkę De Vos Maszyny Rolnicze. Najnowszą propozycją maszyn tego typu jest kosz przeładunkowy TE3000, w którym ślimak został zastąpiony przez przenośnik taśmowy o szerokości 2,45 m.

Pojazdy Trans-eXpress to w zasadzie ruchome zasobniki umożliwiające ładowanie ciężarówki ze zwykłej skrzyni ładunkowej - model TE3000 wyposażony jest w przenośnik załadunkowy z dwoma taśmami gumowymi (hydrauliczne nadstawki boczne zwiększają szerokość użytkową do 3,15 m) umożliwiający szybki przeładunek na wysokość od 2 do 5,7 m (przy maksymalnym kącie 35O).

Natężenie przepływu w zależności od rodzaju produktu i wysokości zrzutu może osiągnąć 30 m³/min. Całość napędzana jest poprzez wałek WOM ciągnika (1000 obr./min), zaś transmisja odbywa się bezpośrednio przez przekładnie kątowe.

Parada korzyści

Trans-eXpress 3000 został zaprojektowany przede wszystkim do przenoszenia kiszonki z przyczep rolniczych na samochody ciężarowe. Korzyści z tego tytułu jest całkiem sporo. Ciągniki z załadowanymi przyczepami nie muszą jeździć już po drogach, co zapobiega osadzaniu się błota w mokrych warunkach. Ponadto ciężarówki o większej pojemności zmniejszają liczbę przejazdów, szczególnie jeżeli dowożą materiał do obiektów typu biogazownia.

Kosz przyjęciowy TE3000 standardowo wyposażony jest w: podnoszenie zespołu siłownikami hydraulicznymi, przednie rampy hydrauliczne o szerokości 70 cm, klapę kierunkową wyrzutu regulowaną hydraulicznie, hydrauliczne tylne podpory stabilizujące, hamulce mieszane pneumatyczno-hydrauliczne, a także oświetlenie pozwalające poruszać się maszynie w ruchu drogowym.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.