Nowości

Nowy Hornet od Metal-Fach

Data publikacji:

Oferta polskiego producenta maszyn i urządzeń rolniczych Metal-Fach ostatnio wzbogaciła się o rozrzutnik obornika N267/2 Hornet. To maszyna typu tandem, wyposażona w czterowirnikowy adapter pionowy nachylony do przodu, gwarantujący szeroki i równomierny rozrzut obornika.

Zobacz także: Niższe opłaty dla PIORiN-u

Dzięki wysokiej zawartości składników odżywczych, niezbędnych dla prawidłowego wzrostu roślin, obornik wciąż należy do nawozów najczęściej wykorzystywanych w dużych gospodarstwach rolnych. Znacznie poprawia on właściwości fizyczne gleby, a do tego jest substancją naturalną. By móc w pełni wykorzystać jego możliwości i sprawnie rozprowadzić go po uprawach, konieczne jest posiadanie funkcjonalnych i sprawnych maszyn.

Firma Metal-Fach ma w swojej ofercie m.in. bogaty wybór rozrzutników do obornika. Zastosowane w nich nowoczesne technologie gwarantują komfort pracy oraz wytrzymałość urządzeń. Rozrzutnik obornika N267/2 posiada nominalną ładowność wynoszącą 10 t (pojemność skrzyni ładunkowej `- 10,4 m³). Bębny obracają się przeciwbieżnie parami. Każdy z wirników jest wyważany w celu minimalizowania drgań maszyny podczas pracy. Dla zwiększenia trwałości zastosowano wymienne, przykręcane zęby wirnika wykonane z wysokogatunkowej stali. Model N267/2 Hornet wyposażono w specjalny adapter, dzięki któremu można roztrząsać różne rodzaje obornika, torfu czy kompostu. Maszyna jest efektywna, trwała, ale i bezpieczna.

Wyposażenie

Standardowo maszyna wyposażona jest w podnoszoną hydraulicznie, uszczelnioną w dolnej części klapę tylną, zabezpieczającą przed wysypywaniem się materiału w trakcie transportu. Dodatkowo, w celu zapewniania równomierności pracy klapy, zastosowano synchronizator łańcuchowy. Podczas prac załadunkowych burty są chronione poprzez drewniane listwy.

Uniwersalność maszyny można zwiększyć poprzez zastosowanie nadstawek z blachy lub siatki o wysokości 500 mm. Sterowanie maszyną odbywa się za pomocą hydrauliki dwusekcyjnej. W opcji istnieje możliwość zamontowania hydrauliki jednosekcyjnej, co umożliwia równoczesne podłączenie innych urządzeń sterowanych hydraulicznie do ciągnika (np. ładowacza czołowego). Wyposażenie opcjonalne obejmuje m.in. hamulec hydrauliczny, automatyczny regulator siły - zawór ALB, rozdzielacz 2-sekcyjny z układem hydrauliki adaptacyjnej oraz deflektory (klapy, osłony) kierunku rozrzutu obornika.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.