Aktualności

Nowości Kuhn na Agritechnice 

Data publikacji:

Na tegoroczną edycję targów Agritechnica w Hannoverze, francuska firma Kuhn przygotowała dwie zupełne nowości. Są to pielniki rzędowe Rowliner i chwastowniki zębowe Tineliner. Tym samym Kuhn podążając za rynkowymi trendami, dołącza do producentów mających w ofercie maszyny do mechanicznego zwalczania chwastów.

    Nowości Kuhn na Agritechnice 

Ochrona uprawianych roślin jest koniecznością, jednak wobec wycofywania kolejnych preparatów do oprysków oraz coraz bardziej restrykcyjnych przepisów z zakresu ochrony środowiska, potrzebna jest jakaś alternatywa. W tym miejscu wspomnieć też należy, że „Europejski Zielony Ład” zakłada docelowe zmniejszenie ilości stosowanych pestycydów aż o 50%, a rolnicy ubiegający się o płatności bezpośrednie muszą się do tych restrykcji przystosować. Producenci maszyn rolniczych widząc te rynkowe potrzeby, wprowadzają do swojej oferty urządzenia do mechanicznego usuwania chwastów. Na tę drogę wkracza właśnie firma Kuhn.

Nowości na Agritechnice

Z maszyn do mechanicznego zwalczania chwastów Kuhn zaprezentuje chwastowniki oraz pielniki. Chwastowniki Tineliner to maszyny przeznaczone do usuwania chwastów z upraw zbóż. Dostępne będą w szerokości roboczej od 6 do 12 m. Do upraw rzędowych stworzono natomiast pielniki serii Rowliner o szerokości roboczej od 4,5 do 6 m, pracujące w do 12 rzędach o rozstawie 50 - 80 cm. Pielniki szeroko rzędowe mają być wyposażone w rozwiązania dedykowane dla rolnictwa precyzyjnego. Mowa tu o technologii pozycjonowania GPS, funkcji kontroli sekcji oraz wykorzystaniu obrazowania cyfrowego z kamer.

Ze względu na duże zainteresowanie ze strony rynku ofertą maszyn do mechanicznego usuwania chwastów, w 2025 r. Kuhn ma także zamiar wprowadzić chwastowniki rotacyjne serii Sterliner. Więcej szczegółów o nowej ofercie firmy Kuhn poznamy na targach Agritechnica 2023.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.