Nowości Maszyny zielonkowe

Nowe przetrząsacze Krone

Data publikacji:

Krótko po wprowadzeniu na rynek nowych przetrząsaczy Highland firma Krone przedstawia kolejną serię maszyn tego typu pod nazwą Vendro. Nowe przetrząsacze o szerokości roboczej od 4,7 do 11,2 m mają zastąpić dotychczasową serię KW.

    przetrząsacz

Zobacz także: Bezpieczne pokazy

Nową serię tworzy 9 modeli: dwie maszyny 4-wirnikowe (Vendro 470 i 560), o szerokości roboczej 4,7 i 5,6 m; trzy przetrząsacze 6-wirnikowe (Vendro 620, 680 i 790) o szerokości 6,2; 6,8 i 7,9 m; dwa przetrząsacze 8-wirnikowe (Vendro 820 i 900) o szerokości 8,2 i 9 m oraz dwa modele 10-wirnikowe (Vendro 1020 i 1120) o szerokości 10,2 i 11,2 m. Cechą charakterystyczną maszyn jest bardzo bliskie mocowanie do ciągnika, co w porównaniu z poprzednimi modelami poprawia rozkład masy na jego osie oraz zmniejsza długość transportową i wymagania udźwigu podnośnika. 

Sprawdzony napęd

Uszczelniona, bezobsługowa przekładnia główna ze zintegrowanym sprzęgłem zapewnia maksymalną żywotność i niezawodność. W nowych modelach zastosowano oczywiście również sprawdzone sprzęgi Krone OctoLink między wałami napędowymi wirników. W przeciwieństwie do uniwersalnych przegubów Kardana, te zazębiające się ośmiopalczaste, bezobsługowe połączenia nie wymagają codziennego smarowania i zapewniają przeniesienie napędu pod dowolnym kątem.

Podobnie jak modele Highland, przetrząsacze Vendro są także wyposażone w wirniki Krone OptiTurn 3D z opatentowanymi zębami o zróżnicowanej długości, które obracają się blisko kół wirnika - o 20 cm bliżej niż w modelu KW20, co zapewnia znakomite kopiowanie terenu i czyste przetrząsanie. W efekcie powstaje luźna, puszysta warstwa zielonki, co skraca czas suszenia do minimum. Będąca w standardzie kurtyna ograniczająca rozrzut, którą można łatwo i wygodnie opuścić do pozycji roboczej z kabiny, pozwala na dokładną pracę także wzdłuż granic.

Łatwa praca i obsługa

Nowocześnie zaprojektowane osłony wirników oferują maksymalną ochronę, a przy tym łatwy dostęp do wszystkich punktów serwisowych. Z kolei nowe wsporniki osłon zapewniają stabilność konstrukcji, a jednocześnie niezakłócony widok na wirniki. Maszyny wyróżnia poza tym nowy pakiet świateł LED gwarantujący bezpieczeństwo na drogach.

Większa wygoda w pracy i obsłudze nowych maszyn to również zasługa definiowanej, optymalnej pozycji na uwrociach, hydraulicznych amortyzatorów i specjalnych stojaków do przechowywania. Wszystkie maszyny 10-wirnikowe mają w standardzie (w innych modelach w opcji) zdefiniowaną pozycję na uwrociach, która jest ustawiana na rozdzielaczu w ciągniku. Funkcja ta pozwala zaoszczędzić czas podczas przejazdu do następnego pola i eliminuje dwukrotne przetrząsanie na uwrociu.

Kolejnym rozwiązaniem, dostępnym w modelach Vendro 900, 1020 i 1120 w standardzie (w pozostałych opcjonalnie), są hydrauliczne amortyzatory zapewniające doskonałe prowadzenie za ciągnikiem, szczególnie na zakrętach, oraz spokojną, wolną od wstrząsów jazdę po drogach. Nowe przetrząsacze Vendro wyróżniają się również specjalnymi stojakami, które odciążają koła wirników i zapewniają stabilność przy szybkim i bezpiecznym montażu oraz demontażu maszyny na ciągniku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.