[ATR] Nowości Amazoneopryskiwacze

Nowe opryskiwacze UX 7601/8601 Super firmy Amazone

Data publikacji:

Nowe zaczepiane opryskiwacze polowe Amazone UX 7601 Super i UX 8601 Super wyróżniają się najwyższą precyzją, wydajnością i efektywnością, a dzięki kompaktowej konstrukcji łączą w sobie dużą pojemność zbiornika i szerokość roboczą belki polowej, z dobrą zwrotnością i wysoką stabilnością jednoosiowego opryskiwacza polowego.

 

Modele te mają za zadanie wypełnić lukę pomiędzy największym jednoosiowym opryskiwaczem polowym Amazone o pojemności 6200 l a opryskiwaczem tandemowym o pojemności 11 200 l. Co więcej, nowe opryskiwacze zostały wyposażone we wszystkie innowacyjne technologie Amazone dla zapewnienia najlepszej ochrony roślin.

Kompaktowa konstrukcja

Jednoczęściowa rama opryskiwacza bez oddzielnego zaczepu, to zupełnie nowa konstrukcja. Jej pochylony do przodu kształt zapewnia optymalne rozłożenie ciężaru przenoszonego na podpory i osie, co daje wysoką stabilność na zakrętach i zboczach. Ponadto rama ma duży prześwit oraz opcjonalnie dostępną dolną osłonę dla ochrony delikatnych części roślin.

Zbiornik na ciecz roboczą o maksymalnej pojemności 9000 l wykonany jest z polietylenu,  ma wąski kształt i gładkie ścianki ułatwiające proces mycia/czyszczenia. Po prawej i lewej stronie ramy zamontowane są dodatkowe zbiorniki na czystą wodę. Taki układ zapewnia wysoką stabilność podczas jazdy nawet przy częściowym wypełnieniu zbiorników.

Wysoko wydajny układ roboczy

Nowe opryskiwacze Amazone można wyposażyć w 4-krotnie amortyzowaną belkę polową Super L3 o szerokości roboczej 39, 40 lub 42 m. Belki te są bardzo stabilne i lekkie dzięki konstrukcji profilowej. Hydraulicznie napinane przeguby odchylające wysięgniki zewnętrzne zapewniają wyjątkową stabilność belki, a  wykonane są w całości z aluminium.

Punkty składania umieszczone są na 12, 24 i 33 metrze, opcjonalnie dostępne są przeguby redukcyjne na wysięgniku zewnętrznym, co zapewnia maksymalną elastyczność podczas pracy na niewielkich szerokościach roboczych. W celu ominięcia przeszkód terenowych możliwe jest też składanie z jednej strony na wysięgniku.

W standardowym wyposażeniu są aktywne prowadzenie belki polowej ContourControl oraz system tłumienia drgań SwingStop. Na czas transportu belka znajduje się w bezpiecznej i amortyzowanej pozycji w specjalnie skonstruowanym układzie zawieszenia.

Belka nie wystaje poza opryskiwacz i nie ma możliwości jej przypadkowego uszkodzenia. Nowe modele opryskiwaczy  UX 7601 i 8601   dostępne są również z mniejszymi szerokościami roboczymi belek polowych Super-L2 i Super-L3.

Wysoką wydajność mieszania niezależnie od ciśnienia oprysku, przy dużej pojemności zbiornika zapewniają dwie tłokowe pompy membranowe o maksymalnym przepływie 250 l/min dla pompy roboczej oraz 350 l/min dla pompy mieszadła. Nowa generacja pomp ma większe średnice tłoków, przez co membrany są mniej obciążone mechanicznie. Ponadto pompy są samozasysające, a cały obieg cieczy roboczej jest bardzo prosty.

Konserwacja i czyszczenie układu również zostały uproszczone. Pompy mogą być napędzane hydraulicznie lub przez wałek przegubowy, przy czym hydrauliczny napęd pomp, całkowicie  zintegrowany z obsługą Isobus, reguluje w pełni automatycznie wymaganą prędkość obrotową pompy w zależności od bieżących wymagań.

Opcjonalnie dostępny jest system HighFlow+, gwarantujący efektywną i wystarczającą aplikację cieczy roboczej przy bardzo dużych szerokościach roboczych i wysokich prędkościach.

Maksymalny komfort obsługi

Nowe modele opryskiwaczy Amazone odciążają operatora podczas jego pracy. Centrala obsługowa SmartCenter z panelem sterowania jest bezpiecznie umiejscowiona pod osłoną po lewej stronie maszyny, tuż obok 60-litrowego rozwadniacza. Amazone oferuje rozwiązania dopasowane dla każdego klienta.

Dostępny jest ręcznie obsługiwany pakiet standardowy, prosty pakiet Comfort z terminalem Twin 3.0. z automatycznym wyłączaniem napełniania, automatycznym sterowaniem mieszadła w zależności od stanu napełnienia oraz zdalnie sterowanymi programami mycia. Najbardziej zaawansowany jest pakiet Comfort plus z ekranem dotykowym do obsługi maszyny wraz z całkowicie zautomatyzowanymi procesami napełniania i mycia.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.