Aktualności

Müller-Elektronik - nowe czujniki blokady

Data publikacji:

Na ubiegłorocznych targach Agritechnica firma Müller-Elektronik, będąca częścią grupy Trimble, przedstawiła swój nowy typ czujnika do monitorowania stanu wysiewanych nasion i/lub nawozów.

Zobacz także: We współpracy z ciągnikiem

Czujnik zatoru mierzy przepływ we wszystkich narzędziach rolniczych, w których poszczególne cząstki są przenoszone powietrzem lub przy ich swobodnym spadku. Może być wykorzystywany do monitorowania przepływu nawozu w siewnikach punktowych lub pneumatycznych.

Działanie czujnika zatoru jest oparte na opatentowanej technologii piezoelektrycznej. Dzięki modułowej konstrukcji czujnik można dostosować do dowolnej średnicy węża wysiewającego nasiona lub nawóz. Co szczególnie ważne, nawet przy wysokim stopniu pylistości materiału czujnik nie traci dokładności wykrywania i wydajności, ponieważ do jego budowy zastosowano rurkę ze stali nierdzewnej, która automatycznie się oczyszcza pod wpływem przemieszczających się nasion lub nawozu.

Nie ma więc konieczności robienia postojów podczas pracy na oczyszczanie modułu. Czujnik zatoru wykrywa wszystkie popularne materiały siewne - od dużych nasion, takich jak kukurydza, soja, poprzez wszelkiego rodzaju zboża, po drobne nasiona, nawozy, a także mikrogranulki. Wszelkie nieprawidłowości podczas wysiewu są automatycznie wykrywane i sygnalizowane operatorowi maszyny. System ten może być zintegrowany ze stosowanym siewnikiem i wykorzystuje wówczas do komunikacji komputer pokładowy maszyny lub może też działać niezależnie i być podłączony z Isobus jako dodatkowe narzędzie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 19/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.