Aktualności

Nagrody Red Dot Design Award przyznane

Data publikacji:

„W poszukiwaniu dobrego wzornictwa” - Red Dot Design Award to jeden z największych na świecie konkursów wzornictwa. Znak Red Dot Label zyskał międzynarodową renomę jako jeden z najbardziej pożądanych znaków jakości dla dobrego wzornictwa. Aby w profesjonalny sposób ocenić różnorodność w tej dziedzinie, Red Dot Design Award dzieli się na trzy dyscypliny: „Brands & Communication Design”, „Design Concept” oraz „Product Design”. Konkursy w każdej z tych dyscyplin odbywają się raz w roku. Międzynarodowe jury, w trwającym kilka dni procesie oceny zrecenzowało rekordową liczbę produktów zgłoszonych przez firmy i studia projektowe do konkursu w 2022 r. Zgłoszenia z firm z całego świata zostały dokładnie przeanalizowane, a następnie ocenione pod kątem jakości projektu i stopnia innowacyjności.

    Nagrody Red Dot Design Award przyznane

Nagroda Product Design ma na celu wyłonienie najlepszych produktów roku. Materiały wybrane do nagrody przez Jury Red Dot mogą być atrakcyjne estetycznie, funkcjonalne, inteligentne lub innowacyjne, ale ich cechą wspólną jest wyjątkowe wzornictwo. W tej kategorii „Product Design” trzy ciągniki zdobyły tę pożądaną nagrodę. Zwycięzcy znajdą się w następnym wydaniu Red Dot Design Yearbook i zostaną zaprezentowani w strefie dla zwycięzców na stronie internetowej. Nagrody zostaną wręczone podczas ceremonii, która odbędzie się 20 czerwca w Essen, w Niemczech. Oto oni.

Steyr CVT Terrus

Ciągniki Terrus CVT drugiej generacji zostały wprowadzone na rynek w ubiegłym roku, zastępując oryginalną gamę tych ciągników wprowadzoną w 2015 r. Składająca się z trzech modeli o mocy od 250 do 300 KM ze standardową przekładnią CVT konstrukcja nowej gamy Terrus CVT została odświeżona zarówno na zewnątrz jak i w kabinie, łącząc styl z praktycznym przeznaczeniem. David Wilkie, dyrektor Centrum Projektowego komentuje:

– Steyr jest znany z przemyślanego designu, a naszym celem było wydobycie stylu i formy poza wygląd. Dowodem na to jest cała kabina, w której stworzyliśmy nowe ergonomiczne środowisko dla operatora, charakteryzujące się większym komfortem, przestrzenią i jakością. Doskonałym przykładem jest całkowicie nowy podłokietnik Multicontroller III o przemyślanej formie i funkcji. Można go dostosować do preferencji operatora lub wymagań danego zastosowania, dzięki czemu obsługa jest bardziej intuicyjna, przyjemniejsza i ostatecznie bardziej wydajna. Wyzwania projektowe, jakie sobie postawiliśmy, zaczęły się, jeszcze zanim kierowca zajął miejsce w fotelu. Chcieliśmy stworzyć szeroką i przytulną strefę wejściową, ze stopniami tworzącymi schody, które witają operatora w momencie zbliżania się do środowiska roboczego. W samej kabinie zintegrowaliśmy wygodny fotel pasażera, który służy również jako mobilny stół biurowy. Chcieliśmy, aby kierowca miał łatwy dostęp do szeregu przydatnych schowków, w tym do chłodzonego schowka. Te drobne szczegóły praktyczności stały się częścią ogólnego stylu wnętrza

– mówi David Wilkie

Systemy zarządzania danymi ciągnika i maszyny również stanowiły kluczową część projektu. Dane mogą być rejestrowane natychmiastowo i automatycznie, są dostępne na komputerze PC w gospodarstwie poprzez portal internetowy MySTEYR.com lub aplikację mobilną S-Fleet na inteligentnym urządzeniu menadżera/właściciela. Możliwe jest również sprawdzenie lokalizacji maszyn i monitorowanie wskaźników wydajności. Dwukierunkowy transfer danych oznacza, że dane i instrukcje, takie jak mapy pól, mogą być również przesyłane do ciągnika z urządzenia inteligentnego lub komputera.

Massey Ferguson 5S

Kolejnym laureatem tej nagrody jest Massey Ferguson 5S. Jury składające się z profesjonalistów z całego świata oceniło MF 5S pod względem jakości wzornictwa i stopnia innowacyjności. Jest to następca MF 8S, który otrzymał tę samą cenioną nagrodę w 2021 roku. – Jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy nagrodę Red Dot Award – mówi Thierry Lhotte, wiceprezes i dyrektor zarządzający Massey Ferguson na Europę i Bliski Wschód. – Od momentu wprowadzenia na rynek ciągnik MF 5S szybko zyskał doskonałą reputację jako ciągnik przeznaczony do pracy w gospodarstwach mlecznych i hodowlanych. Jest to ciągnik uniwersalny - MF 5S został zaprojektowany i skonstruowany tak, aby z łatwością i komfortem wykonywać szeroki zakres zadań.

– MF 5S łączy w sobie kompaktowe wymiary wymagane przez hodowców zwierząt i rolników prowadzących gospodarstwa mieszane z wydajnością i łatwością obsługi w pracach uprawowych. Jest to prawdziwy wielozadaniowy koń roboczy, który oferuje odpowiedni wybór mocy i specyfikacji do wszystkich zastosowań. Te nowoczesne ciągniki zapewniają również prostą obsługę i zaawansowane funkcje przy niskich kosztach posiadania – podsumowuje Jérôme Aubrion, dyrektor marketingu Massey Ferguson, Europa i Bliski Wschód.

Valtra N

Trzecim laureatem nagrody za projekt produktu jest Valtra serii N piątej generacji. Kontynuuje ona sukcesy Valtry w konkursie Red Dot w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Nagroda Red Dot Award zdobyta przez ciągniki Valtra Serii N jest dowodem na zasadę ciągłego rozwoju, w którym nowe funkcje, które zwiększają komfort codziennego użytkowania dla klientów, zostały wprowadzone do istniejącego już dobrego produktu.

Na przykład nowy wyświetlacz cyfrowy na słupku A zapewnia zupełnie inne wrażenia w porównaniu z poprzednimi elementami sterującymi. Pozycja i widoczność nowego wyświetlacza są optymalne podczas pracy, a ustawianie ciągnika jest teraz bardzo łatwe i intuicyjne nawet w modelu podstawowym. W nowych ciągnikach serii N wprowadzono również wiele udoskonaleń zwiększających bezpieczeństwo, jak np. nowe światła do jazdy dziennej LED. Są one widoczne z daleka, a także pomagają zmniejszyć zużycie energii w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Piąta generacja Serii N została zaprezentowana w 2021 r. i została zaprojektowana w oparciu o wielokrotnie nagradzaną czwartą generację oraz dzięki uwzględnieniu opinii klientów w celu dalszego udoskonalenia Serii N. – Nasza nowa generacja ciągników została zaprojektowana tak, aby zapewnić klientom jak najlepsze wrażenia z użytkowania maszyny. Ciągnik powinien nie tylko dobrze wyglądać, ale również sprawdzać się w wielu zastosowaniach. Otrzymaliśmy pozytywne opinie od naszych klientów, wielu z nich opisywało ciągnik jako bardzo wygodny i łatwy w obsłudze, zwłaszcza jeśli chodzi o technologię inteligentnego rolnictwa – mówi Kimmo Wihinen, kierownik działu wzornictwa przemysłowego i doświadczeń użytkowników Valtra.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.