[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Można składać wnioski w programie „Moja Woda”

Data publikacji:

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska ogłosił nabór do drugiej edycji programu „Moja Woda”. Jest to program, którego celem jest złagodzenie skutków suszy w Polsce i ograniczenie zagrożenia powodziowego przez budowę przy domach instalacji zatrzymujących deszczówkę. Beneficjenci mogą otrzymać na ten cel dotacje do 5 tys. zł.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, na program zarezerwowano 100 mln zł. Zainteresowani dotacją właściciele domów jednorodzinnych będą mogli otrzymać dotację w wysokości do 5 tys. zł, ale nie więcej niż 80 proc. kosztów inwestycji. Z „Mojej Wody” będzie można dofinansować zakup, montaż, budowę i uruchomienie instalacji pozwalających na zbieranie, retencjonowanie i wykorzystywanie wód opadowych oraz roztopowych na terenie prywatnej nieruchomości.

NFOŚiGW przewidział jednak pewne warunki w programie. Jeśli będziemy chcieli zainstalować zbiornik bądź zbiorniki na wodę, to dofinansowanie możemy otrzymać, jeśli ich sumaryczna pojemność będzie wynosiła minimalnie 2 m³, czyli 2 tys. litrów. Okres trwałości przedsięwzięcia musi wynosić 3 lata od daty jego zakończenia. Realizacja inwestycji musi być też zgodna z przepisami prawa, a zastosowane urządzenia i materiały (nowe lub używane) muszą być dopuszczone do stosowania na rynku polskim. Minimalny koszt inwestycji, przy której będzie można ubiegać się o dotację to 2 tys. zł.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.