[ATR] Aktualności Mandam

Mandam z zamówieniami do lipca

Data publikacji:
Mandam z zamówieniami do lipca

Obecne realia na rynku maszyn rolniczych nie napawają optymizmem. Koniunktura wydaje się hamować, ceny maszyn rosną, a na to wszystko nakładają się wciąż zaburzone łańcuchy dostaw. Jak w takiej sytuacji radzi sobie firma Mandam?

Problemy z dostępnością dotyczą stali (blachy i profile) a także stali o podwyższonej wytrzymałości (profile QL). Inne materiały są dostępne, ale podwyżki na nie są bardzo zróżnicowane i wynoszą 15-65%. Podwyżki te są deklarowane na „tu i teraz”, bez jasnych deklaracji dotyczących drugiej połowy roku - wskazuje Józef Seidel, członek zarządu producenta maszyn uprawowych z Gliwic.

Mandam obecnie może pochwalić się pełnym obłożeniem produkcji - poczynając od kwietnia, a na początku lipca kończąc. W związku z tym średni czas oczekiwania na obecnie składane zamówienia wynosi ok. 10 tygodni. A jaką politykę cenową prowadzi firma Mandam?

– Ceny na dostawy w kwietniu podnieśliśmy o 10%, na następne miesiące o dodatkowe 7%. To druga zmiana cennika w 2022 r. Obecne ceny maszyn obowiązują do odwołania - na ten moment przyjmujemy zamówienia na lipiec w cenach: tegoroczny cennik +17%

– mówi Józef Seidel.

– Robimy wszystko co w naszej mocy, by aktualne ceny utrzymać, ale nie wykluczamy sytuacji, w której nastąpią korekty. To nie jest zależne od nas, a od sytuacji na rynku (głównie stali). Dostawcy stali też nie są w stanie zagwarantować nam ceny na lipiec/sierpień itd.

– dodaje.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.