[ATR] Nowości John Deere

Łatwiejsze wprowadzenie RTK z John Deere

Data publikacji:
Łatwiejsze wprowadzenie RTK z John Deere

Nowy odbiornik StarFireTM 7000 firmy John Deere umożliwia łatwe rozpoczęcie pracy mieszczącej się w ramach rolnictwa precyzyjnego. Oto bowiem bez dodatkowego sprzętu odbiornik oferuje dokładność RTK na poziomie +/- 2,5 cm, a klienci mogą korzystać z lepszego zasięgu sieci satelitarnej.

Coraz większym zainteresowaniem rolników cieszy się precyzja pracy w standardzie RTK, ale mimo tego rzadko decydują się na większe inwestycje początkowe. Rozwiązaniem tego problemu wydaje się odbiornik StarFireTM 7000 z nowym sygnałem korekcyjnym - StarFireTM RTK, który można bardzo łatwo aktywować poprzez zakup licencji odnawialnej, bez konieczności inwestowania w dodatkowy sprzęt lub aktywację.

Poprzez to, że czas włączenia nie przekracza 10 minut, pracę w polu można rozpocząć znacznie szybciej niż dotychczas. Zarejestrowane granice pól dają powtarzalność przez co najmniej 5 lat, co umożliwia tworzenia linii prowadzących i ścieżek technologicznych w tym samym miejscu w kolejnych uprawach. Granice pól mogą być wykorzystywane po zakończeniu sezonu do bardzo precyzyjnego i automatycznego włączania i wyłączania sekcji belki opryskiwacza. 

Podobnie jak poprzednie modele, nowy odbiornik oferuje w standardzie bezpłatny sygnał korekcyjny SF1 i może być rozbudowany o funkcję Radio i Mobile RTK. Odbiornik StarFireTM 7000 odbiera sygnały satelitarne GPS, Glonass, a także Galileo i BeiDou. Zapewnia to silniejszy sygnał bez dodatkowych kosztów, który jest bardziej niezależny od zakłóceń, takich jak zacienienie przez drzewa.

Odbiornik jest dostępny w wersji uniwersalnej/transportowej i zintegrowanej. Wersja zintegrowana jest fabrycznie wbudowana bezpośrednio w dach maszyny, natomiast odbiornik uniwersalny nadaje się do elastycznego zastosowania. Dzięki nowym, praktycznym uchwytom po bokach można go bardzo łatwo przenosić z maszyny na maszynę. Odbiornik jest kompatybilny z nowymi i nieco starszymi maszynami, a zatem może być używany w całym parku maszynowym.

Aby uniwersalny odbiornik był mniej atrakcyjny dla złodziei, firma John Deere proponuje użytkownikom wprowadzenie kodu PIN, który może być zdefiniowany dla dwóch poziomów dostępu, np. dla administratora i operatora. Dostępne jest dodatkowe zabezpieczenie w postaci zestawu z blokadą mechaniczną, a po zakończeniu pracy odbiornik można zdjąć i bezpiecznie przechowywać do następnego użycia.

Nowy StarFireTM 7000 będzie dostępny na zamówienie z nowymi kombajnami serii X z roku modelowego 2023 jako wersja zintegrowana, jako uniwersalne rozwiązanie do modernizacji w sezonie zimowym 2022/23.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.