Landini Mistral w Bolonii

Data publikacji:

Mistral 2 to nowa seria ciągników Landini, która została zaprezentowana niedawno na targach EIMA w Bolonii. Ciągnik ten przeznaczony jest do typowych oraz specjalistycznych zastosowań rolniczych, ale sprawdza się również doskonale w pracach komunalnych w mieście.

Produkowany od czerwca ubiegłego roku model Landini Mistral 2 jest dostępny w wersjach 2-055 i 2-060, a swoją nazwę zawdzięcza znanej już serii włoskich ciągników klasy kompakt. Największą innowacją ciągnika jest zastosowany 3-cylindrowy silnik Kohler z turbiną z aftercoolerem.

Przy niewielkiej pojemności wynoszącej 1,9 l, może pochwalić się maksymalnym momentem obrotowym 180 lub 200 Nm, dostępnym już przy 1200 obr./min. Jednostka ta spełnia również wymagania normy emisji spalin Stage V, co wobec poprzednika z silnikiem Yanmar (Tier 3) jest dużym krokiem naprzód.

Dla swoich klientów Landini udostępnia dwie różne konfiguracje ciągnika: Standard z platformą operatora lub kabiną oraz wersja GE (Ground Effect) oferowaną tylko z platformą. Nowe ciągniki to jednak nie tylko zmiany estetyczne i nowy silnik, ale także skuteczne rozwiązania dla uzyskania wysokiej zwrotności, tak ważnej w klasie kompaktowej.

Masa ciągnika dla wersji z kabiną wynosi zaledwie 1780 kg. Maksymalna dopuszczalna masa 3050 kg, w połączeniu z niewielkim rozstawem osi wynoszącym 1,79 m i szerokością ciągnika 1,26 m zapewniają maszynie doskonałe właściwości jezdne i zwrotność w ciasnych przestrzeniach. W wersji GE tylne opony dostępne są w rozmiarach 20” i 24”. W tym przypadku wysokość maski silnika od podłoża wynosi odpowiednio 1,13 i 1,21 m. Dla wersji Standard jest to odpowiednio 1,23 oraz 1,3 m. 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.