Aktualności

Testy ładowarki teleskopowej Manitou w wersji Platinum

Data publikacji:

Tegoroczny Dzień Dziecka firma Manitou Polska wykorzystała do testów jednej ze swoich ładowarek teleskopowych - MLT841-145PS+ w najwyższej wersji wyposażenia - Platinum. Wydarzenie to stanowiło również doskonały asumpt do zaprezentowania nowego dilera tej marki, czyli firmy Agro-Serwis DS, na której obszarze działania odbył się pokaz możliwości nowego modelu, gdyż odbył się w miejscowości Dąbrówka Niwka w powiecie siedleckim na Mazowszu.

Wojciech Mańkiewicz, menedżer rynku maszyn rolniczych w Manitou Polska. – Ta maszyna w wersji Platinum jest jedną z pierwszych, które trafiły do Polski. Klienci dzisiaj poszukują takich maszyn, wyposażonych w zaawansowane technologie, które pozwalają zwiększyć wydajność pracy i bezpieczeństwo użytkowania. Do wersji Platinum na dzień dzisiejszy dobiera się tylko rozmiar opon i rodzaj osprzętu. Ta ładowarka jest dedykowana do dużych farm hodowlanych oraz gospodarstw specjalizujących się w produkcji roślinnej, gdzie odbywa się intensywny załadunek zbóż czy rzepaku na ciężarówki (wtedy idealnie sprawdza się łyżka o pojemności 3 m³ - przyp. red.).

Od tej maszyny trzeba wymagać więcej, gdyż musi się szybciej amortyzować. Myślę, że optymalne wykorzystanie można osiągnąć przy 800-1000 mth rocznie. Ładowarki w tej wersji wyposażenia póki co stanowią niewielki odsetek wszystkich maszyn produkowanych przez Manitou. Polska jest z tej perspektywy bardzo ciekawym rynkiem, podobnie jak Czechy i Węgry, gdzie bardzo często rolnicy szukają wysokiej wydajności. Polska i wyżej wymienione kraje to państwa, gdzie widać bardzo dużą dynamikę w ładowarkach ciężkich.

Michał Sawicki, Agro-Serwis DS, oddział Stare Opole (k/Siedlec). – Wyposażenie w wersji Platinum w standardzie daje szereg udogodnień dla użytkownika, np. centralne smarowanie, wyjście hydrauliczne na przyczepy, inteligentną hydraulikę, hamulce pneumatyczne, zestaw kamer, hydrauliczne blokowanie osprzętu czy lampy na teleskopie.

Pierwsze maszyny Manitou pojawiły się na naszym placu ok. miesiąca temu i już po 2 dniach pierwsza z nich została sprzedana, a w przypadku kolejnej prowadzimy zaawansowane rozmowy z zainteresowanym klientem.

Na naszym terenie działania marka Manitou cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Oddział firmy istnieje od blisko 10 lat, a ten teren ma duże tradycje związane z marką Manitou. Jako firma Agro-Serwis DS współpracowaliśmy już z Manitou i co ważne, przez cały ten okres mieliśmy pełną ofertę części zamiennych do tych maszyn i obsługiwaliśmy klientów w zakresie dostaw części zamiennych i serwisu.

Rafał Barańczuk, Manitou Finance. – Każdy klient kupujący maszynę Manitou może liczyć na naszą pomoc w zakresie finansowania fabrycznego. Mamy bardzo elastyczną ofertę i jesteśmy w stanie bardzo indywidualnie dostosować się do potrzeb klienta w zakresie wpłaty własnej, okresu finansowania czy częstotliwości spłat. Wyróżnia nas bardzo szybki proces ubiegania się o finansowanie i decyzję (nawet do 2 dni roboczych).

Mamy bardzo dobre pokrycie rynku i u każdego dilera jest opiekun z ramienia Manitou Finance. Dajemy możliwość rozłożenia spłaty rat na okresy miesięczne w przypadku np. gospodarstw mlecznych, ale również np. na raty co 6 miesięcy w przypadku gospodarstw hodujących bydło opasowe czy prowadzących produkcję roślinną, gdzie jest duża sezonowość produkcji. Finansujemy również stoki dilerów Manitou Polska, także działamy wspólnie w bardzo szerokim zakresie.

Marcin Jastrzębski, właściciel gospodarstwa rolnego w miejscowości Dąbrówka Niwka goszczącego uczestników testów ładowarki Manitou MLT 841-145 PS+ w wersji Platinum. – Powierzchnia gospodarstwa z dzierżawami to ok. 50 ha, z czego 17 ha to kukurydza, 6 ha użytków zielonych, reszta zboża. Gospodarstwo nastawione jest na produkcję opasów - w tym momencie ok. 120 sztuk, z perspektywą rozbudowy obory do 150 sztuk. Rok budowy obory - 2017.

Nowy diler Manitou

Dariusz Sobol, właściciel firmy Agro-Serwis DS. – Dilerem Manitou jesteśmy od lutego br. na terenie południowej części Mazowsza. W latach 2005-2012 współpracowaliśmy już z firmą Manitou. Przy zmianie dostawców byliśmy zmuszeni zakończyć naszą współpracę, ale bardzo cieszymy się, że wszystko się tak potoczyło, że nasze drogi ponownie się zeszły. Ładowarki Manitou są bardzo uniwersalne, zarówno do gospodarstw drobiarskich, hodowlanych, ale i do prowadzących tylko produkcję roślinną.

W bardzo szerokiej gamie maszyn Manitou każdy znajdzie produkt dla siebie. Mamy bardzo dobre doświadczenia z Manitou, zarówno jeśli chodzi o jakość maszyn, ale i dostępność części zamiennych. W planach mamy roczną sprzedaż na poziomie 30-35 maszyn Manitou na naszym terenie działania. Zamówiliśmy już ok. 30 maszyn, z których większość dotrze jesienią, a ostatnie sztuki dostarczymy do klientów w pierwszym kwartale 2022 r.

Z perspektywy dilera ważnym aspektem przy sprzedaży produktów Manitou jest to, że klient wydając nierzadko kilkaset tysięcy złotych, oczekuje maszyny niezawodnej, spełniającej jego oczekiwania. Poza tym rolnicy patrzą na aspekty takie jak: łatwa odsprzedaż maszyny po kilku latach, dostęp do części zamiennych i serwisu, itp.

W mojej opinii rynek dużych, coraz bardziej zaawansowanych i coraz wydajniejszych maszyn będzie rósł z roku na rok, ze względu na coraz bardziej wymagające warunki panujące na gospodarstwach, brak siły roboczej i potrzebę jak najbardziej ekonomicznego wykorzystania maszyny. I tutaj również idealnie wpisuje się kompleksowa oferta od Manitou.

Związani z Case IH i Steyr

– Z końcem 2020 r. rozstaliśmy się z marką Claas i już oficjalnie podpisaliśmy umowy na nowe marki ciągnikowe na naszym terenie działania - na południu Mazowsza będziemy oferować pełną gamę maszyn ze stajni Case IH. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na tym terenie otworzymy jeszcze w tym roku drugi oddział. Ciągniki marki Case IH są dobrze rozpoznawalne na tym terenie, w czym upatrujemy dużą szansę na zwiększenie naszych udziałów w rynku lokalnym – na początek zamówiliśmy ok. 50 sztuk ciągników.

Ze względu na specyfikę terenu największy wolumen sprzedaży będą stanowić ciągniki o mocy od 90 do 150 KM. Jeśli chodzi o ciągniki marki Steyr, to będziemy oferować je na północy województwa mazowieckiego. Widzę tam duży potencjał rozwoju w zakresie marek ciągnikowych i w perspektywie najbliższych dwóch lat zamierzamy sprzedawać ok. 200 ciągników rocznie. Trwają jeszcze rozmowy z zachodnimi dostawcami maszyn do zielonek i niebawem pojawią się w naszej ofercie nowe marki.

Od niedawna jesteśmy również nowym dilerem marki Strautmann, a nasza współpraca zaczęła się obiecująco - już sprzedaliśmy dwie przyczepy tej marki – mówi Dariusz Sobol, właściciel firmy Agro-Serwis DS. – Ubiegły rok był dla nas stosunkowo niezły. Głównie ze względu na to, że mamy bardzo zróżnicowaną ofertę - począwszy od sprzedaży maszyn nowych, poprzez sprzedaż maszyn używanych, części zamiennych, świadczenie usług serwisowych, a na wynajmie maszyn rolniczych i świadczeniu usług kończąc.

Dzisiaj w mojej opinii dużym problemem z perspektywy dilerów maszyn rolniczych są bardzo szybko rosnące koszty prowadzenia działalności, nieadekwatne do wzrostu obrotów. Warto jednak podkreślić, że cały czas rozwijamy sprzedaż części zamiennych, również droga wysyłkową. Widać bardzo dużą dynamikę w tym aspekcie. Bardzo dużą część oferty stanowią również zamienniki i tutaj widzimy bardzo duży potencjał na przyszłość – dodaje.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.