[ATR] Aktualności

Krajowe Dni Pola znów w Minikowie

Data publikacji:

Krajowe Dni Pola mające miejsce po raz pierwszy w Minikowie w czerwcu 2020 r. były unikalnym w skali kraju wydarzeniem, zorganizowanym w kraju po piętnastu latach przerwy. Organizatorami wydarzenia byli: Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie (KPODR) i Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy m. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy (UTP). Podjęto właśnie decyzję o ponownej organizacji tego wydarzenia w 2021 roku w Minikowie.

Zobacz też: John Deere po zmianach

Ustalono, że centralne obchody imprezy Krajowych Dni Pola odbędą się 19-20 czerwca 2021 w Minikowie. Jednocześnie podkreślono, że wydarzenie to będzie trwało znacznie dłużej, gdyż obejmuje szereg imprez dodatkowych w całym kraju, np. konferencje, panele dyskusyjne, pokazy, prezentacje dla uczniów, zwłaszcza szkół rolniczych, a przede wszystkim dla rolników, punkty wymiany wiedzy, innowacji i doradztwa rolniczego.

Aktualny stan prac organizacyjnych jest bardzo zaawansowany. Na polach w Minikowie utworzono poletka pokazowe i doświadczalne, na których posiano już rośliny ozime. Jak wskazał Komisarz KDP, kolekcja odmian w edycji 2021 jest o wiele większa niż edycji 2020.

Na przykład będzie można obejrzeć ponad 70 odmian rzepaku, czy też ponad 80 odmian pszenicy ozimej, a z roślin jarych - 120 odmian kukurydzy. W ostatnim przypadku zawiązana została współpraca z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu (PZPK). KDP są wspierane przez różne firmy, instytucje i organizacje, których lista jest bardzo długa, a z wieloma jeszcze trwają rozmowy.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.