Aktualności

Kolejna placówka Agravis Technik Polska tuż przed otwarciem

Data publikacji:

Firma Agravis Technik Polska konsekwentnie rozwija swoją sieć placówek sprzedażowo-serwisowych. W najbliższych miesiącach uruchomione zostaną dwie kolejne - w wielkopolskim Cekowie oraz Potęgowie na Pomorzu.

    Od prawej: Bartłomiej Smoliński, dyrektor handlowy i Gregor Kremer, doradca klienta strategicznego (obaj Agravis Technik Polska).

    Od prawej: Bartłomiej Smoliński, dyrektor handlowy i Gregor Kremer, doradca klienta strategicznego (obaj Agravis Technik Polska).

Całkowita powierzchnia oddziału w Cekowie to 530 m², z czego 260 m² stanowi hala serwisowa z bramą przejazdową oraz z niezbędnym zapleczem technicznym. Oficjalne otwarcie punktu w Cekowie planujemy na przełom lipca i sierpnia br. Od tego momentu będziemy już w pełni obsługiwać klientów z tego terenu. Wyzwaniem dla nas było znalezienie odpowiedniego miejsca na budowę oddziału - jest to działka o powierzchni ok. 1 ha zlokalizowana przy drodze wojewódzkiej nr 470, przy czym lokalizacja była dla nas priorytetem - przekonuje Bartłomiej Smoliński, dyrektor handlowy Agravis Technik Polska.

Sprzedaż i serwis

Według polityki firmy, każda z placówek (wliczając w to również oddziały subdilerów firmy Agravis) ma obsługiwać teren w promieniu 60-80 km, co pozwala na sprawną obsługę sprzedażową, ale również serwisową klientów z danego terenu. Dlatego też firma zapowiada, iż w perspektywie najbliższych miesięcy oficjalnie uruchomi również oddział w Potęgowie w woj. pomorskim.

– W tym roku będziemy już mieli łącznie 6 punktów obsługi klienta - 4 nasze oddziały i dwa współpracujących z nami subdilerów. Oddział w Cekowie ma już pełne obłożenie kadrowe - 4 handlowców i 6 serwisantów, którzy obecnie przechodzą intensywne szkolenia

– mówi Bartłomiej Smoliński.

Firma Agravis Technik Polska koncentruje się na intensyfikacji działalności na obszarze przydzielonym do obsługi przez koncern AGCO. Dobre pokrycie terenu zapewnia z jednej strony rozbudowywana struktura oddziałów, a także zespół 11 doradców handlowych. Rzecz jasna firma nieustannie rekrutuje pracowników do nowych lokalizacji. Agravis szczególną wagę przykłada do działalności serwisu, który jest jednym z filarów działalności w Polsce.

– W Cekowie jest zatrudnionych 5 mechaników oraz kierownik serwisu, który na ten moment będzie również pełnił doradztwo w zakresie sprzedaży części zamiennych i komponentów. W strukturach AGCO mamy pełną dostępność części zamiennych do marek Fendt i Valtra, których jesteśmy przedstawicielem, a terminy realizacji zamówień są krótkie. W naszej firmie mamy zatrudnionych mechaników z różnym stażem i różnym poziomem wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Prowadzimy również wymiany serwisantów z naszymi oddziałami na terenie Niemiec, co pozwala na szybkie zdobycie przez nich niezbędnej wiedzy oraz nabycie doświadczenia. W naszych oddziałach umożliwiamy również młodzieży odbycie praktyk zawodowych

– przekonuje Łukasz Jankowiak, kierownik serwisów Agravis w Polsce.

– Zapraszamy do naszych oddziałów nie tylko użytkowników nowych maszyn ze stajni Fendt i Valtra, ale również starszych modeli - mamy pełną dostępność do części zamiennych oraz informacji serwisowych dotyczących obu tych marek. Wspólnie z AGCO przystąpiliśmy do okresowego (jesień/wiosna) projektu Smart Check - jest to program dla ciągników w wieku powyżej 5 lat. Jest to przegląd techniczny maszyn wykonywany poprzez sprawdzenie ok. 70 punktów kontrolnych, a co ważne, jest on wykonywany zupełnie za darmo dla użytkownika. Taki przegląd daje obraz kondycji ciągnika i pozwala przygotować wycenę dla klienta. Program zakłada również dojazd do klienta i weryfikację ciągnika w gospodarstwie – dodaje.

Z dużym stokiem

W bieżącym sezonie dilerzy maszyn rolniczych borykają się z niespotykanymi wcześniej problemami z dostępnością maszyn. Nie inaczej jest w przypadku Agravis Technik Polska.

– Nasza firma ma również z tym kłopoty. Na szczęście w rok 2022 weszliśmy z dużym stokiem maszyn, co pozwoliło nam prowadzić działalność w sposób płynny i wygenerować wysoki poziom sprzedaży. Należy dodać, że jako Agravis zamówiliśmy ciągniki w określonym wyposażeniu na magazyn, dzięki temu do pewnego momentu produkcji danego egzemplarza jesteśmy w stanie wprowadzić zmiany w jego wyposażeniu

– przekonuje dyrektor Smoliński.

– W przyszłość patrzymy z optymizmem - nasi doradcy handlowi cały czas podpisują dużą ilość umów z klientami. Uważam, że korekta portfela zamówień i klimatu inwestycyjnego może nastąpić w IV kwartale br. W momencie kiedy klient podpisze umowę i wpłaci zaliczkę, ma gwarancję ceny od producenta, nawet jeśli cenniki będą się zmieniać, co ma miejsce w ostatnim czasie – dodaje.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.