[ATR] Aktualności Riela Polska

Kluczowy eksport w Riela Polska

Data publikacji:

Działająca od ponad dwóch dekad spółka Riela Polska rozwija swoją działalność w zakresie pozbiorowej obróbki ziarna. Firma specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach w zakresie pielęgnacji, ochrony oraz magazynowania ziaren zbóż, roślin oleistych oraz kukurydzy.

Produkowane przez nas systemy magazynowania, transportu, czyszczenia i suszenia dedykujemy wszystkim wymagającym klientom branży rolno-spożywczej oraz przemysłu. Łączna powierzchnia zakładów to obecnie ponad 5 ha, w tym około 20 tys. m² powierzchni w halach produkcyjno-magazynowych oraz pomieszczeniach biurowych

- wyjaśnia Krzysztof Brzozowski, współwłaściciel i członek zarządu Riela Polska.

Pięćset tysięcy ton pszenicy

Oferta firmy Riela jest bardzo bogata i obejmuje: magazynowe silosy płaskodenne i lejowe, buforowe silosy lejowe, silosy do szybkiego obrotu materiałami ciężko osypującymi, konstrukcje stalowe, hale magazynowe, wiaty, kosze przyjęciowe, czyszczalnie i suszarnie do ziarna, systemy transportu ziarna, a także systemy sterowania oraz automatyki.

– Jeżeli chodzi o skalę produkcji w 2020 roku łączna pojemność magazynowa obiektów które zostały przez nas wyprodukowane, to około 500 tys. ton pojemności ziarna pszenicy. W efekcie, w 2020 roku osiągnęliśmy przychody na poziomie 225 mln. Warto przy tym dodać, że zdecydowaną większość z nich generują rynki zewnętrzne. Jeżeli chodzi o podział między produkcją dla odbiorców krajowych oraz zagranicznych, zdecydowanie większa część naszych produktów trafia na eksport, jest to około 80%.

– przekonuje członek zarządu Riela Polska.

A czy w przypadku takiej firmy jest możliwe wskazanie hitu sprzedażowego? Oczywiście jest to bardzo trudne, gdyż jak zauważa Krzysztof Brzozowski: – W obecnej chwili jesteśmy na etapie kiedy nasza obsługa klienta obejmuje budowę kompletnych obiektów, tak więc nie można ocenić co sprzedaje się najlepiej. Oferta zawsze przygotowywana jest pod indywidualne potrzeby i wymagania naszych kontrahentów.

Firma z siedzibą na Pomorzu nieustannie rozwija swój potencjał produkcyjny. W niedalekim sąsiedztwie elektrowni wodnej Żarnowiec Riela Polska wzniosła w latach 2017-2018 okazałą halę produkcyjno-magazynową o powierzchni ok. 9 tys. m², gdzie zlokalizowano magazyn produktów gotowych oraz część produkcyjną z zainstalowanymi najnowszymi urządzeniami do obróbki laserowej i wykrawania. Zrealizowana kosztem ok. 30 mln zł inwestycja pozwala bez żadnych problemów produkować kompletne silosy wielkogabarytowe, wykonane ze stali. To oczywiście nie koniec, bo:

– W kolejnych latach chcemy skupić się na uruchomieniu nowych linii do produkcji konstrukcji stalowych i silosów oraz budowie nowego zakładu

– mówi Krzysztof Brzozowski.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.