[ATR] Aktualności kubota

Kubota - Inteligentnie ze szkodnikami

Data publikacji:
opryskiwacz kubota

Firma Kubota ogłosiła wiadomośc o inwestycji w słoweńską firmę Trapview, specjalizującą się w zakresie rozwiązań do zautomatyzowanego monitorowania i prognozowania obecności szkodników. Urządzenia te nie tylko ograniczają stosowanie środków chemicznych, ale także zmniejszają koszty produkcji zdrowszej żywności, co pozwala na zwiększenie dostępności zdrowej, wolnej od pestycydów żywności.

Zobacz także: Nowy Hornet

Firma Trapiev została założona w 2007 r. w Słowenii i od tego czasu zdobywa doświadczenie w zakresie monitorowania szkodników. Przedsiębiorstwo zbudowało największą obecnie bazę danych i algorytmów dotyczących insektów, co jest zasługą tysięcy pułapek stosowanych w terenie.

Zautomatyzowane elektroniczne pułapki zapewniają wydajne, prawie bezobsługowe monitorowanie owadów. Zaawansowane, oparte na sztucznej inteligencji przetwarzanie danych z pułapek pomaga klientom w dokładnym zrozumieniu w czasie rzeczywistym dynamiki populacji szkodników, jak również w prognozowaniu etapów rozwoju szkodników na danym obszarze. Dzięki temu Trapview staje się kluczowym narzędziem wspomagającym podejmowanie decyzji w planowaniu działań w terenie i optymalnym wykorzystaniu ochrony roślin. Ponad 40 różnych gatunków owadów jest monitorowanych na całym świecie za pomocą rozwiązania Trapview. Obecnie firma posiada ponad 1300 klientów w ponad 40 krajach Europy, Australii, Ameryki Północnej i Południowej.

W 2019 r. Kubota założyła centra innowacji w Japonii i Europie, jako oddziały zajmujące się tworzeniem nowych przedsięwzięć biznesowych, produktów i usług. Krok ten tworzy środowisko, które pozwala na rozwój innowacji dzięki partnerstwu z firmami zewnętrznymi, takimi jak startup-y AgTech, przedsiębiorstwa rolnicze, instytuty badawcze i uniwersytety.

– Dzięki naszej inwestycji w Trapview, w firmie Kubota zamierzamy przyspieszyć rozwój innowacji w monitorowaniu i prognozowaniu szkodników, oferując nowatorskie i wydajne rozwiązania dla rolników – komentuje Peter Van Der Vlugt, dyrektor generalny Innovation Center Europe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.