Nowości

Gepard firmy Batyra z przednim wałem nożowym

Data publikacji:

Firma Batyra z Lublina ma w swojej ofercie bogaty asortyment maszyn do uprawy roli. Wśród wielu ciekawych rozwiązań można znaleźć także bronę talerzową Gepard z przednim wałem nożowym. Brona ta ma bardzo szeroki zakres zastosowań: od wykonania klasycznej podorywki po zbiorach, aż po uprawę przedsiewną. Dzięki wbudowanemu wałowi nożowemu sprawdza się również podczas rozdrabniania resztek pożniwnych m.in. po kukurydzy.

Brona talerzowa Gepard dostępna jest w szerokościach roboczych od 2,5 do 4 m. Masa agregatu, w zależności od wersji, wynosi odpowiednio od 1150 do 1800 kg i do pracy wymaga ciągnika o mocy od 65 do 125 KM. Maszyna składa się z 3 sekcji: wału nożowego, brony na resorach oraz wału doprawiającego i pełni tę samą funkcję, co standardowa brona talerzowa, ale dodatkowo zapewnia lepsze pocięcie słomy, resztek pożniwnych czy poplonu.

Gepard jest wyposażony w talerze mocowane na indywidualnych resorach, co zapewnia odpowiednią amortyzację podczas działań polowych i dostosowanie maszyny do ukształtowania terenu. Praca agregatu jest bardziej równomierna z podcięciem na całej szerokości roboczej. Ilość talerzy jest uzależniona od szerokości brony i wynosi od 20 do 32 sztuk.

Dużą zaletą prezentowanej brony jest montowany z przodu wał nożowy o średnicy 450 mm. Jego zadaniem jest pocięcie i rozdrobienie resztek materiału roślinnego, które następnie z łatwością są dodatkowo podcięte i przykryte dzięki pracy sekcji talerzy. Wstępne pocięcie materiału sprawia, że nie występują żadne problemy z uprawą nawet na polach o bardzo dużej ilości materii organicznej,

Gepard poradzi sobie też w trudnych warunkach polowych np. gdy praca wykonywana jest po relatywnie świeżo skoszonej kukurydzy na ziarno. Wymierną korzyścią zastosowania wału nożowego w agregacie jest fakt, że pomaga to również w zwalczaniu larw omacnicy, które żerują w łodygach kukurydzy.

W standardowej konfiguracji maszyna występuje z dogniatającym wałem daszkowym V-ring, który ma za zadanie zagęścić ziemię wzdłuż kierunku uprawy. Producent oferuje także pełną gamę wałów doprawiających.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.