Rolnictwo 4.0 Nowości Ciągniki rolnicze

Firmy Krone i Lemken koncentrują się na autonomii

Data publikacji:

Według zapowiedzi dwóch renomowanych niemieckich przedsiębiorstw, czyli Krone i Lemken, w sezonie 2024 nastąpi znaczący rozwój w dziedzinie autonomicznej techniki rolniczej. Obaj producenci znacznie bowiem rozszerzają zakres zastosowań swojej jednostki autonomicznej, wykorzystując przestrzeń przedniego zaczepu.

    Firmy Krone i Lemken koncentrują się na autonomii

Dzięki wspólnemu projektowi „Combined Powers", Krone i Lemken starają się rozwijać i koncentrować nie tylko na rozwoju jednostek autonomicznych, ale także na związanych z nimi procesach roboczych, przeprowadzając dodatkowe praktyczne wdrożenia na wielu rynkach. Wnioski i wyniki testów terenowych przeprowadzonych w latach 2022 i 2023 zostały włączone do optymalizacji i dalszego rozwoju różnych funkcji jednostek procesowych.

Funkcjonalność jednostki autonomicznej została znacznie zwiększona dzięki integracji przedniego podnośnika z wałem przegubowym; oznacza to, że dostępne są teraz dwie oddzielne, przestrzenie do mocowania. Taka kombinacja może być z korzyścią wykorzystywana zarówno na użytkach zielonych, jak i gruntach ornych. W przypadku pierwszego z tych zastosowań, dla firmy Krone uruchomienie kombinacji przód-tył znacznie poprawia wydajność koszenia. Pierwsze doświadczenia zostały z powodzeniem zdobyte przy użyciu kosiarki czołowej Krone EasyCut F 320 w połączeniu z kosiarką Butterfly EasyCut B 950 Collect. Z drugiej zaś strony firma Lemken wykorzystuje dodatkową funkcję szczególnie w obszarach uprawy ścierniska i siewu, gdyż wały i przednie zbiorniki mogą być teraz łatwo przenoszone i wykorzystywane w pracy.

Pojazd VTE jest dalej rozwijany, biorąc pod uwagę łatwość konserwacji, praktyczność i optymalizację nośników czujników. Kolejną nowinką jest udoskonalenie napędu spalinowo-elektrycznego.

 

Nowa generacja maszyn zachowuje moc 170 kW/230 KM i nadal jest wyposażona w układ kierowniczy na 4 koła z dużymi oponami zapewniającymi maksymalną siłę uciągu i minimalny nacisk na podłoże. Rozwiązanie transportowe zaprezentowane na targach Agritechnica 2023, wykorzystujące dyszel (VTS = Vehicle Transport System), jest możliwe nawet w połączeniu z narzędziami montowanymi z przodu. 

Projekt „Combined Powers" obejmuje wdrożenia testowe, które odbywają się w różnych gospodarstwach rolnych w Niemczech i sąsiednich krajach europejskich w celu przetestowania funkcjonalności i komunikacji pojazdów (VTE przy użyciu różnych narzędzi w rzeczywistych warunkach.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.