Nowości Przyczepy rolnicze

Nowe przyczepy zbierające Krone RX i ZX - maksymalna pojemność transportowa i perfekcyjne cięcie

Data publikacji:

Firma Krone po raz kolejny potwierdza swoją wiodącą pozycję na rynku przyczep zbierających, prezentując kolejne wersje modeli RX i ZX, w których sercem nowych rozwiązań jest system cięcia OptiGrass. Udoskonalone technicznie przyczepy Krone umożliwiają przygotowanie pasz o najwyższej jakości, przy maksymalnej wydajności i niezawodności, zgodnie z wymaganiami profesjonalnych klientów.

    Nowe przyczepy zbierające Krone RX i ZX - maksymalna pojemność transportowa i perfekcyjne cięcie

Wzmocnione, dwufunkcyjne przyczepy Krone RX i ZX ustanawiają nowe standardy w dziedzinie profesjonalnych przyczep zbierających o wysokiej wydajności. W topowej gamie modeli znajdują się przyczepy ZX o pojemnościach od 43 do 56 m3, podczas gdy mniejsze serie RX dostępne są w pojemnościach od 33 do 40 m3. Prezentowane przyczepy Krone umożliwiają cięcie przychodzącego materiału na najkrótsze długości, jak i produkcję paszy o niezrównanej jakości. Należy szczególnie podkreślić innowacyjny system koszenia OptiGrass 28 oraz 37, który gwarantuje całkowicie czyste i precyzyjne cięcie, zapewniając optymalną i jednolitą strukturę materiału paszowego.

Zintegrowany rotor z SplitCut i OptiGrass dla najlepszych cięć

Przyczepy Krone RX i ZX wyposażone są w bezkrzywkowy podbieracz EasyFlow o szerokości 2,12 m, który wykorzystuje napęd hydrauliczny do dostosowania prędkości roboczej w zależności od bieżącej przepustowości. To rozwiązanie zapewnia równomierny i stały przepływ materiału do rotora tnącego i przekłada się na doskonałą jakość paszy i redukcję zużycia paliwa. Co ważne, elektrohydrauliczny podbieracz EasyFlow efektywnie przylega do podłoża, zapewniając optymalną wydajność cięcia nawet w trudnych warunkach terenowych.

Centralnym elementem nowych modeli RX i ZX jest zintegrowany rotor z wirnikiem o średnicy 88 cm, który równomiernie rozprowadza materiał na całej szerokości cięcia. Ostrza noży rotora tnącego rozmieszczone są po bokach płyt podających, umożliwiając doskonałe cięcia nożycowe bez ściskania paszy, co jest korzystne pod względem oszczędzania energii i łagodnie oddziałuje na materiał paszowy. Płyty podające, w zależności od wielkości układu tnącego, mają szerokość 17 lub 22 mm, wykonane są ze stali o dużej wytrzymałości na rozciąganie, co zapewnia trwałą wydajność przez lata. Materiał jest niezawodnie kierowany do środka rotora przez ślimaki o długości 22 cm umieszczone na końcach integralnego rotora, w połączeniu z systemem Krone SplitCut, uniemożliwiając przedostawanie się źdźbeł trawy do nieskoszonego obszaru.

Nowy jest też system cięcia, oferowany w dwóch wersjach: OptiGrass 37 z 40 ostrzami i długością cięcia do 37 mm oraz OptiGrass 28 z 54 ostrzami dla długości cięcia do 28 mm. Zapewnia nie tylko doskonałe cięcie, ale także wyjątkowy komfort użytkowania. Wszelkie, ewentualne blokady materiału można łatwo usuwać poprzez hydrauliczne opuszczenie kasety noży, a następnie jej podniesienie. Kaseta ostrzy może być również wysuwana na lewą stronę, umożliwiając wygodną wymianę pojedynczych ostrzy, zabezpieczonych przed przeciążeniem. Wszystkie ostrza można zwolnić za pomocą centralnej dźwigni i wymienić bez użycia dodatkowych narzędzi.

Wytrzymały układ napędowy

Napęd rotora zapewnia przekładnia planetarna oraz pas PowerBelt, co daje maksymalną przepustowość. W modelach RX, pas przenosi o około 25% wyższe obroty WOM w porównaniu z poprzednikiem, natomiast w przypadku modeli ZX, przepływ mocy przez WOM zwiększył się nawet o 10%. Układ napędowy zapewnia nie tylko bardzo cichą pracę, ale także odporność na zużycie. Dodatkowo chroniony jest przez sprzęgło, którego konstrukcja początkowo generuje większy pobór mocy, aby następnie zredukować go w przekładni planetarnej. To innowacyjne podejście do zmniejszania momentu obrotowego przyczynia się do ograniczenia zużycia podzespołów.

Unikalną cechą marki Krone jest także możliwość łatwej i szybkiej wymiany dwóch kół pasowych, co pozwala dostosować prędkości robocze do warunków zbiorów. Wysokowydajne rośliny i duże pokosy są przetwarzane przy prędkościach rotora wynoszących 47 obr./min (ZX) i 43 obr./min (RX), podczas gdy niskowydajne rośliny i małe pokosy są obsługiwane przy prędkościach 40 obr./min i 36 obr./min. Zoptymalizowany tryb pracy pozwala na maksymalne wypełnienie przestrzeni za rotorem, to z kolei zapewnia wysoki stopień wstępnego zagęszczenia materiału i doskonałą jakość cięcia. Jednocześnie umożliwia dostosowanie przyczepy do zmiennych warunków zbiorów, także przy użyciu ciągników o mniejszej mocy.

Podłoga przyczep jest nachylona w kierunku rotora i ułatwia proces napełniania. Jednocześnie konstrukcja skrzyni ładunkowej zapewnia wyższy poziom kompresji wewnątrz, przekładając to na uzyskanie maksymalnej objętości wypełnienia. Dzięki systemowi PowerLoad, operator ma kontrolę nad poziomem wstępnego zagęszczenia i jakością cięcia, proces załadunku staje się łatwiejszy i bardziej efektywny.

Modele przyczep w wersjach GD są wyposażone w trzy standardowe rolki wyładowcze o średnicy 470 mm, których zęby są ułożone w jodełkę. Takie rozwiązanie zapewnia równomierne rozłożenie materiału. Rolki są napędzane solidną przekładnią kątową z calowymi łańcuchami i automatycznymi napinaczami.

Duży wybór opcji

Przyczepy RX i ZX wyposażone są w zależności od wersji w zawieszenie 2- lub 3-osiowe, które zawsze równomiernie rozkłada ciężar na wszystkie koła. Do pracy w warunkach terenu pofałdowanego lub na zboczach idealnie nadają się osie z hydrauliczną kompensacją ciśnienia. Producent daje do wyboru różne typy opon, dostosowane do użytków zielonych i transportowych z profilami bieżnika do 30,5 cala. Wśród wyposażenia opcjonalnego przyczep znajdują się rozwiązania takie jak osłony łanu, system ważenia i zintegrowany aplikator dodatków do kiszonki ze zbiornikiem o pojemności 200 l i 4 płaskimi dyszami wachlarzowymi na podbieraczu lub rotorze tnącym. Bardzo praktyczną funkcją jest standardowo montowany, elektroniczny czujnik poziomu napełnienia, który mierzy poziom napełnienia skrzyni poprzez pomiar przesunięcia podłogi łańcuchowo-listwowej i wyświetlanie odczytu na terminalu w skali od 0 do 100. Obsługę przyczep umożliwiają do wyboru terminale: DS 100, ISOBUS CCI 800 lub 1200.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.