Aktualności

Agritechnica 2023. Lemken - monitorowanie narzędzi iQblue

Data publikacji:

Autonomiczne monitorowanie narzędzi stanowi ważny krok w kierunku dalszej automatyzacji procesów pracy, niezależnie od obecności kierowcy. System monitorowania narzędzi iQblue umożliwia ciągłe kontrolowanie stanu narzędzi podczas pracy kultywatora, identyfikując potencjalne utraty narzędzi oraz stopień zużycia redlic.

    Agritechnica 2023. Lemken - monitorowanie narzędzi iQblue

Dzięki wczesnym alertom możliwa jest szybka wymiana narzędzi, co przekłada się na poprawę jakości pracy i zapobiega dalszym uszkodzeniom. System jest szczególnie przydatny w przypadku pojazdów autonomicznych, ale może być również używany w standardowych ciągnikach. Analiza narzędzi odbywa się podczas zawracania na uwrociach. Kamery monitorują narzędzia i wykorzystują algorytm sztucznej inteligencji do analizy obrazów. To pozwala wykrywać zarówno postępujący stopień zużycia, jak i ewentualną utratę narzędzi.

System może też prognozować moment, kiedy narzędzie będzie wymagało wymiany. iQblue generuje ostrzeżenia wizualne, gdzie utrata narzędzi jest sygnalizowana na czerwono, uszkodzone lub zużyte narzędzia na żółto, a nienaruszone narzędzia na zielono.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.