[ATR] Aktualności BKTopony rolnicze

Fabryka w Waluj firmy BKT uruchomiona

Data publikacji:

Pandemia nie przeszkodziła w przeprowadzeniu nowego projektu BKT, który został zrealizowany w sposób całkowicie bezpieczny, przy pełnej inwestycji wynoszącej 56 mln USD. Zakład jest w stanie wyprodukować 30 tys. ton opon terenowych rocznie.

Przy maksymalnej mocy produkcyjnej w zakładzie będzie pracowało około 500 osób. W zakładzie będą produkowane opony o średniej i małej średnicy, przeznaczone do maszyn pracujących w przemyśle rolniczym i przemysłowym. Dla BKT ten nowy zakład jest strategicznym wyborem, który nie tylko zwiększa produkcję, ale także czyni ją bardziej wydajną.

Rozciągający się na 22 akrach teren jest w rzeczywistości nowym zakładem typu greenfield, położonym zaledwie 5 km od istniejącego i pierwszego w historii zakładu produkcyjnego BKT w Wałuj, który został otwarty w 1987 r. Projekt koncentrował się na budowie najnowocześniejszego zakładu zarówno z punktu widzenia konstrukcyjnego, jak i mechanicznego oraz na reorganizacji działów i przepływu pracy w celu uzyskania maksymalnej wydajności.

Kamień węgielny wmurowano w czerwcu 2019 r., a więc zakład powstawał już w czasie pandemii. BKT było jednak zdeterminowane, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich osób pracujących przy projekcie przed kontynuowaniem jego realizacji. Nagła sytuacja zdrowotna nie zatrzymała realizacji tego zadania, oczywiście przy spełnieniu wszystkich należnych wymogów bezpieczeństwa.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.