Dobry wybór z oponami Alliance

Data publikacji:

Wielu użytkowników maszyn rolniczych, dokonując zakupu ogumienia, zwraca uwagę przede wszystkim na jak najlepszy stosunek jakości do ceny i zapewnienie wysokiej niezawodności przy niskim współczynniku zużycia. Wskazują na to również opinie fachowców, takich jak np. Włodzimierz Gałka, ekspert z 30-letnim doświadczeniem w zakresie ogumienia „off the highway” stosowanego w przemyśle rolniczym i doradca czołowych producentów maszyn rolniczych w Polsce w zakresie doboru właściwego ogumienia.

Mój wybór często pada na opony rolnicze Alliance, za czym przemawia wiele argumentów. Alliance od wielu lat jest czołowym twórcą i dostawcą nowatorskich rozwiązań w oponach rolniczych.
Mówimy tu o oponach traktorowych z najnowszą oponą Agristar II, oponach do upraw międzyrzędowych tzw. Row Crop z technologią VF, czy oponach flotacyjnych do transportu rolniczego o najniższym stopniu zagęszczania gleby w technologii VF - wyjaśnia Włodzimierz Gałka.

– Jako ciekawostkę można dodać, że do roku 1994 maszyny i przyczepy rolnicze używały zwykłych opon ciężarowych. W tym samym roku Alliance jako pionier wyprodukował oponę flotacyjną, a głównym celem tej rewolucji było obniżenie ciśnienia eksploatacyjnego i efektu zmniejszenia ugniatania gleby. Następnie jako pierwszy na świecie skonstruował radialną oponę flotacyjną, radialną oponę flotacyjną w technologii VF a także oponę flotacyjną z indeksem prędkości J - dostosowaną do prędkości 100 km/h, używaną obecnie w nowoczesnych gospodarstwach rolnych – dodaje ekspert.

– Generalnie opony rolnicze Alliance cechują się najwyższą dbałością o zachowanie upraw i gleby w najlepszym stanie, jednocześnie zachowując najwyższe parametry użytkowe. Należy także dodać, że w porównaniu do innych producentów stosunek jakości do ceny opon Alliance należy do najlepszych.

Znajdziemy tu również opony do innych zastosowań typu Agro, jak np. w leśnictwie z nowatorskimi oponami niskociśnieniowymi najlepiej zachowującymi strukturę podłoża leśnego - zwraca uwagę Włodzimierz Gałka.

– Jakość i zalety opon Alliance są obecne i dostrzegane na rynkach światowych - w roku 2016 Alliance wszedł do Grupy Yokohama, czyli renomowanego japońskiego producenta opon Premium i od tej pory czerpie także z jej ponad 100 - letniej historii i wiedzy – podsumowuje.

 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.