Nowości

Dino firmy Naio Technologies w Bednarach

Data publikacji:

Firma Agrihandler wprowadza do swojej oferty autonomicznego robota odchwaszczającego Dino, francuskiego producenta - firmy Naio Technologies. Urządzenie po raz pierwszy pokazane zostało na stoisku firmy podczas tegorocznych targów Agro Show w Bednarach.

Robot odchwaszczający Dino przeznaczony jest do upraw warzyw na dużą skalę. Może być z powodzeniem stosowany w przemysłowej uprawie sałaty, cebuli, marchwi, pasternaku, kapusty, pora, kalafiora, różnych ziół (czosnku, kolendry, mięty itp.) i wiele więcej, a po zmianie osprzętu może także być wykorzystywany np. jako autonomiczny siewnik.

Pojazdy autonomiczne są przyszłością rolnictwa, którą już dziś obserwujemy. Obecnie wiele ciężkich i uciążliwych prac można śmiało powierzyć maszynom, które wykonają je nie tylko szybciej, ale i dokładniej.

Precyzyjne działanie 

Robot Dino samodzielnie nawiguje po polu z dokładnością do 2 cm dzięki systemowi naprowadzania, który łączy informacje z GPS RTK i zainstalowanych czujników. Urządzenie samoczynnie wykrywa rzędy upraw i stosuje zainstalowane narzędzia do usuwania chwastów jak najbliżej roślin, nie uszkadzając ich ponieważ osprzęt roboczy sterowany jest kamerą. Elementy układu roboczego to ostrza motyki w kształcie litery V, noże do motyki typu L-Knife oraz zgarniające palce.

Po zakończeniu swojego zadania lub w przypadku pojawienia się nieoczekiwanego problemu robot zgłasza się do operatora. Łatwość obsługi jest priorytetem dla zespołu Naïo Technologies. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika Dino jest łatwy w obsłudze, a jednocześnie wyposażony w liczne systemy bezpieczeństwa, tak ważne w autonomicznej pracy.

Napęd jest w pełni elektryczny i ekologiczny. Zastosowane tutaj akumulatory pozwalają na ciągłą pracę w okresie od 8 do 10 h. Maksymalna prędkość poruszania się jednostki wynosi 4 km/h, a szacowana wydajność pracy wynosi do 10 akrów na dzień.

Dzięki niewielkiej masie własnej 1,25 t w porównaniu do zestawu ciągnik + pielnik, robot powoduje znacznie mniejsze ugniatanie gleby. Już wkrótce, dzięki nowym funkcjom robot będzie mógł także zbierać dane podczas pracy i zapewni automatyczne mapowanie upraw. Robot Naio w czasie rzeczywistym będzie wysyłał szczegółowe informacje dotyczące każdej uprawy na obrabianym polu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.