Deutz-Fahr 8280 TTV dla wymagających

Data publikacji:
deutz-fahr 8280 TTV

W produkowanym w Lauingen nowym ciągniku 8280 TTV firma Deutz-Fahr skumulowała szereg zaawansowanych rozwiązań technicznych. Zaprojektowany do najbardziej wymagających prac model uzupełnił gamę ciągników dużej mocy, dedykowanych dla profesjonalnych gospodarstw i przedsiębiorstw usługowych.

Zobacz także: Zaufanie do marki Dammann

  Przy konstruowaniu najnowszego modelu, anonsowanego kanałami cyfrowymi i oznaczonego hasztagiem #AlwaysOnTractor, producent w szczególny sposób uwzględnił cztery aspekty: moc (#AlwaysOnTask), komunikację (#AlwaysOnTrack), komfort (#AlwaysOnBoard) i trwałość (#AlwaysOnYourSide).

  Elastyczna moc

  Model 8280 TTV napędza 6-litrowy, 6-cylindrowy silnik Deutz spełniający normę emisji spalin Stage V, generujący moc maksymalną 287 KM oraz moment obrotowy 1226 Nm. Dzięki dwóm turbosprężarkom i układowi wtryskowemu CommonRail z ciśnieniem maksymalnym 2000 barów jednostka jest bardzo elastyczna i szybko reaguje na zmiany obciążenia.

  Atutem ciągnika jest także innowacyjna, bezstopniowa, dwuzakresowa, hydrostatyczno-mechaniczna przekładnia SDF T7780, optymalnie zarządzająca strumieniami przekazywanej mocy i momentu, zapewniająca najwyższą sprawność i siłę uciągu. Dzięki temu 8280 TTV oferuje dużą dynamikę i przyspieszenie (nawet do 60 km/h), progresywną redukcję prędkości jazdy i szybką reakcję na warunki robocze.

  Uwagę zwraca także m.in. przedni WOM (dwie prędkości), tylny WOM (trzy prędkości), układ hydrauliczny CleanOil z oddzielnym zbiornikiem oleju oraz pompą LS o wydajności do 210 l/min (w tym 90 l/min dostępne dla maszyn), podnośnik tylny o udźwigu 11 t oraz maksymalna masa całkowita 16 t.

  Zawsze na ścieżce

  Do kluczowych elementów optymalizujących pracę maszyn i zarządzanie gospodarstwem należą komunikacja i telematyka. Uwzględniono to również w nowym modelu, który współpracuje z systemem telematycznym CFS (Connected Farming System) i jest w pełni kompatybilny z Isobus (certyfikat AEF), a jego uniwersalny terminal umożliwia sterowanie nawet 200 sekcjami i zmienne dawkowanie. Wydajną pracę i obsługę wspiera też szereg dostępnych funkcji i rozwiązań z zakresu tzw. rolnictwa precyzyjnego, w tym m.in. TIM - Tractor Implement Management (funkcja sterowania ciągnikiem przez współpracującą maszynę), SDF Guidance (zwiększona precyzja prowadzenia ciągnika),

  SDF Fleet Management (z roczną licencją, udostępnia wszystkie główne dane ciągnika w czasie rzeczywistym), możliwość współpracy z platformą Agrirouter (wymiana danych w chmurze) czy aplikacja Xtend, umożliwiająca bezprzewodową komunikację dodatkowego wyświetlacza (iMonitor 3) z tabletem lub smartfonem.

  Komfortowy, trwały, przyjazny

  Topowy 8280 TTV oferuje także wysoki komfort, który zapewniają m.in.: w pełni odizolowana od komory silnika przestronna kabina MaxiVision2 z pneumatyczną amortyzacją, inteligentny układ amortyzacji przedniej osi, automatyczna klimatyzacja, wygodne i ergonomiczne stanowisko robocze. Pracę ułatwiają logicznie rozmieszczone przyrządy, w tym wielofunkcyjny dżojstik Max Com, najnowszej generacji wyświetlacze, a po zmroku - pakiet oświetlenia LED o sile strumienia do 50 tys. lumenów.

  Nowy Deutz-Fahr 8280 TTV wyróżnia również trwałość i prosta obsługa. Ciągnik oferuje wydłużone okresy między przeglądami - m.in. przebieg 1000 mth do wymiany oleju silnikowego oraz 1500 mth oleju hydraulicznego, a także łatwe czynności konserwacyjne. Jest to widoczne np. w przypadku pakietu chłodnic, który jest obsługiwany za pomocą jednej dźwigni, dzięki czemu ich czyszczenie przebiega szybko i bez problemów. Obsługę ułatwiają także inne przyjazne rozwiązania, takie jak np. dodatkowe stopnie serwisowe, złącze pneumatyczne czy łatwo dostępna skrzynka bezpieczników.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  Najnowsze z kategorii

  Bądź na bieżąco!
  Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.