[ATR] Technika Agrona

Ciężka brona Agrona Powerdisc HXL

Data publikacji:

Firma Agrona z Przedborza jest producentem maszyn rolniczych i osprzętu do ładowaczy. Asortyment firmy obejmuje agregaty ścierniskowe, talerzowe, bezorkowe, podorywkowe, uprawowo-siewne oraz głębsze. Do oferty firmy dołączyła również ciężka brona Powerdisc HXL, która jest nowym modelem w gamie hydraulicznych bron talerzowych.

Seria Powerdisc HXL obejmuje 4 modele o szerokości roboczej od 4 do 6 m i deklarowanej przez producenta wydajności od 2,8-3,9 ha/h do 4,5-6,5 ha/h. Brona, przy masie własnej od 2450 do 3950 kg, w zależności od wybranego modelu wymaga do agregacji ciągnika o mocy od 110 do 250 KM.

Podstawę konstrukcji brony stanowi solidna stalowa rama, zbudowana na profilu o przekroju 400x200x10 mm. Przedni zaczep obsługuje TUZ kat II oraz III i zbudowany jest na stalowym profilu 200x100x8 mm. Boczne skrzydła brony wykonane są na bazie profili 100x100x8 mm, pozostałe elementy ze stali konstrukcyjnej, niestopowej S355 JR walcowanej na gorąco, o grubości 15 mm.

W modelu Powerdisc HXL600 newralgiczne elementy narażone na największe obciążenia wykonane są z blachy o grubości 20 mm. Brona jest bardzo wytrzymała, posiada w standardzie zabezpieczenie w postaci gumowych elastomerów Ø40x180, a także zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe dla hydraulicznych siłowników.

Sprawny układ roboczy i duży wybór opcji

W zależności od szerokości roboczej brony Powerdisc HXL posiadają od 32 do 48 talerzy o średnicy 560 lub 610 mm. Są one ustawione w dwóch rzędach o rozstawie 100 cm. Przy takim rozwiązaniu nie dochodzi do blokowania się materiału nawet przy uprawie ścierniska po kukurydzy. Ramiona talerzy wykonane są z blachy o grubości 15 mm oraz dodatkowo wzmocnione. Opcjonalnie można zamówić również talerze firmy Ofas - Ø560 lub Ø610.

W wersji podstawowej regulacja głębokości roboczej jest możliwa za pomocą prostych śrub rzymskich, w opcji jest regulacja hydrauliczna. Za obróbkę wykończeniową odpowiada wał dogniatający rurowy o średnicy 560 mm, który zapewnia dobre zagęszczenie gleby, do tego ma działanie kruszące i rozbija większe agregaty glebowe. W kwestii wałów Agrona oferuje ich bardzo szeroki wybór, a wśród nich: wał pierścieniowy Ø500, strunowy gładki lub zębaty Ø500, wał croskill Ø500, wał packera Ø500/ Ø600, wał daszkowy V-ring Ø500/Ø600, wał ceownikowy C-ring i teownikowy T-ring Ø500/Ø600, gumowy Ø500 oraz wał C-ring w systemie tandem.

W wyposażeniu opcjonalnym dla brony można wybrać hydrauliczne systemy regulacji dyszla, stopy podporowej oraz głębokości pracy. Są również bezobsługowe pasty LT, SKF lub FKL, koła podporowe, system oświetlenia LED, ekrany pływające, a także pojedynczy lub podwójny rząd zgrzebeł sprężystych. Na czas transportu przydatny będzie też wózek transportowy z dyszlem, montowany między drugim rzędem talerzy a wałem lub za wałem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.