Ciągniki z serii 5 firmy Deutz-Fahr

Data publikacji:
ciągnik deutz-fahr seria 5

Nowoczesne maszyny Deutz-Fahr wskazują kierunek, w którym zmierza obecnie rolnictwo. Wyrazem tego jest seria 5 ciągników, wyposażona w mocne silniki FARMotion Stage V, nowe przekładnie, wydajny układ hydrauliczny oraz systemy rolnictwa precyzyjnego. Ciągniki Deutz-Fahr to również większa wszechstronność, zwrotność oraz komfort i bezpieczeństwo pracy.

Nowa seria 5 Deutz-Fahr zawiera łącznie 5 modeli ciągników. Wyposażono je w silniki FARMotion o mocy od 95 do 126 KM. Zastosowane jednostki napędowe oferują wysoką moc i dużą elastyczność w szerokim zakresie obrotów, spełniają oczywiście wymagania normy emisji spalin Stage V. Uniwersalność serii 5 podkreśla modułowa konstrukcja przekładni.

Producent oferuje możliwość wyposażenia ciągnika w elektrohydrauliczny rewers PowerShuttle z funkcją Stop&Go. Nowością jest też funkcja APS (Automatic PowerShift), która w pełni automatycznie dobiera półbiegi Powershift i dopasowuje je do bieżących warunków pracy. Dzięki temu operator może w pełni wykorzystać potencjał ciągnika.

Ciągniki serii 5 wyróżniają się również doskonałą zwrotnością, która wynika z dużego kąta skrętu kół przednich, zastosowania układu kierowniczego SDD z redukcją liczby obrotów kołem kierownicy oraz wspomnianych już funkcji układu przenoszenia napędu.

W zależności od typu przekładni seria 5 daje szeroki zakres prędkości jazdy. Do prac wykonywanych z superreduktorem prędkość minimalna wynosić może zaledwie 300 m/h, natomiast do przejazdów transportowych maksymalna prędkość 40 km/h osiągana jest przy ekonomicznych obrotach silnika, zmniejszonym zużyciu paliwa, ograniczonym hałasie i przenoszonych wibracjach.

Do tego klienci mają do wyboru duży wybór felg i ogumienia, w tym kół do międzyrzędzi oraz opon komunalnych. Zastosowany układ hydrauliczny może mieć maksymalnie 4 obwody i może być wyposażony w pompę o maksymalnym przepływie 90 l/min. Dostępny jest podnośnik elektroniczny o udźwigu maksymalnym 5400 kg oraz podnośnik przedni o udźwigu 2100 kg.

Wałek odbioru mocy ma maksymalnie 4 prędkości (540/540E/1000/1000E); sterowany przyciskiem jest załączany wielotarczowym sprzęgłem w kąpieli olejowej. Dodatkowo można zamówić WOM zsynchronizowany, wyposażony w niezależny wałek wyjściowy oraz WOM przedni z prędkością 1000 obr./min.

Komfortowa praca operatora

Ciągniki serii 5 wyposażone są w nową kabinę TopVision, której czterosłupkowa konstrukcja pozwala na uzyskanie dużej, przeszklonej powierzchni z widocznością w zakresie 360°. Kabina zamontowana jest na hydraulicznych silent-blockach, przez co zapewnia wysoki komfort pracy, niski poziom hałasu wewnątrz i ograniczone przenoszenie drgań.

Wyposażenie wnętrza obejmuje regulowane koło kierownicy, fotel amortyzowany pneumatycznie, składany fotel pasażera, otwierany szyberdach, wydajną klimatyzację z 10 nawiewami, radio DAB z Bluetooth + USB oraz ergonomiczny system sterowania. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pracy seria 5 posiada również wydajny system oświetlenia roboczego LED oraz hydrauliczny hamulec postojowy HPB, który zwiększa zdolność hamowania aż do 250% w porównaniu do układów tradycyjnych.

Nowoczesne rolnictwo

Pracę operatora mogą wspomagać nowoczesne rozwiązania dla rolnictwa precyzyjnego. Ciągniki można wyposażyć w sprzęt do łączności zdalnej oraz system SDF Smart Farming Solutions, umożliwiający zbieranie danych. Moduł CTM zapewnia połączenie i komunikację on Line, ponadto zbiera dane o lokalizacji ciągnika i jego parametrach pracy, prowadzi również zdalną diagnostykę maszyny.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.