Artykuł

Atlant do buraków cukrowych

Atlant do buraków cukrowych

Oferta uniwersalnych przyczep przesuwnych Kobzarenko Atlant od polskiego dystrybutora maszyn rolniczych - firmy Agromilka obejmuje wielofunkcyjny adapter do buraków przeznaczony do przeładunku buraków, ziemniaków oraz innych roślin okopowych z przyczepy ze ścianą przesuwną.

Zobacz także: Spadek spożycia

Maszyna służy do odbioru buraków od kombajnu, ich przeładowywania oraz układania na skraju pola. System poziomego wyładunku opiera się na ruchomej przedniej ścianie, która przesuwa materiał do tylnej klapy przyczepy, przy pomocy trzech hydraulicznych cylindrów. Takie rozwiązanie pozwala na sprawny i łatwy wyładunek.

Wśród najważniejszych zalet ładowarki polski diler wymienia m.in. zwiększenie wydajności o 30%, przetransportowanie buraków na skraju pola do innego pojazdu, zmniejszenie zagęszczenia gleby. W naczepach Atlant stosowane są opony niskociśnieniowe, które zapewniają mniejsze zagęszczanie gleby w porównaniu do klasycznych ciężarówek. Jest to szczególnie istotne podczas poruszania się po wilgotnych polach późną jesienią czy nawet zimą.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 16/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę


Reklama
Powiązane artykuły