Aktualności

Agrostroj Pelhřimov nowym właścicielem Wilhelm Stoll Machinenfabrik

Data publikacji:

Z dniem 20 lipca br. nowym właścicielem Wilhelm Stoll Machinenfabrik została czeska firma Agrostroj Pelhřimov. Zatrudniający ok. 600 osób renomowany niemiecki producent ładowaczy czołowych z siedzibą w Lengede osiąga obroty w wysokości 120 mln euro rocznie.

    Agrostroj Pelhřimov nowym właścicielem Wilhelm Stoll Machinenfabrik

Stoll z produkcją około 22 tys. sztuk jest na całym świecie drugim co do wielkości producentem ładowaczy czołowych, jak również szerokiej gamy akcesoriów. Po stronie sprzedającego była niemiecka grupa inwestycyjna, która specjalizuje się w przejmowaniu i dalszym rozwoju średnich przedsiębiorstw w regionie DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria) i w lutym 2013 r. nabyła firmę Stoll od duńskiego przedsiębiorstwa rodzinnego Freudendahl.
– W ramach długoterminowej strategii koncentrujemy się na rozwoju własnych produktów, które wspierają istniejący biznes z partnerami OEM.

Przejęcie firmy Stoll idealnie wpisuje się w nasz plan strategiczny i niesie ze sobą duży potencjał synergii dla obu firm – wyjaśnia Lubomír Stoklásek, który należy do 100 najbogatszych Czechów według magazynu Forbes i zdobył tytuł „EY Entrepreneur of the Year”. Dobrze znana na naszym rynku z cenionych kosiarek Grupa Agrostroj jest jedną z największych czeskich grup przemysłowych - w 2021 r. zamierza osiągnąć obrót w wysokości ok. 250 mln euro (zatrudnienie 2700 osób). Do klientów firmy należą tak znane przedsiębiorstwa jak: DAF, Volvo, Scania, jak również John Deere, Krone czy Kuhn. Nowy właściciel póki co nie planuje większych zmian w firmie Stoll.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.