[ATR] Nowości Agrola

Agrola w forpoczcie postępu

Data publikacji:

Od wielu lat jednym z największych problemów występujących w ochronie roślin są straty środka chemicznego i nierównomierne pokrycie roślin. Ważna przy tym jest możliwość uzyskania odpowiednio wysokich prędkości jazdy i zmniejszanie wpływu niekorzystnych czynników atmosferycznych (wiatr) na proces oprysku. Pozwala to skrócić czas oprysku, umożliwia zastosowanie środków chemicznych w optymalnym czasie, przy zastosowaniu mniejszej ilości maszyn. Łącznie wszystkie działania pozwalają zmniejszyć koszty oprysku, co jest bardzo istotne dla opłacalności każdej produkcji - doskonale zdają sobie z tego sprawę w Zakładzie Handlowo-Produkcyjnym „Agrola” Zdzisław Niegowski, produkującym opryskiwacze od ponad 30 lat.

Agrola konsekwentnie koncentruje się na spełnianiu w maksymalnym stopniu wymagań rynku oraz najnowszych trendów występujących w ochronie roślin. Dlatego też firma ta prowadzi od wielu lat badania nowoczesnych rozwiązań realizując różne projekty badawcze. I np. w latach 2017-2020 zrealizowała projekt w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, dofinansowany z Funduszy Europejskich.

Dzięki temu projektowi powstała nowość na rynku opryskiwaczy sadowniczych, czyli „Innowacyjny opryskiwacz dwuwentylatorowy z asymetryczną regulacją strumienia powietrza”. Zastosowano w nim 2 wirniki umieszczone w jednej osi, ale niezależnie napędzane hydraulicznie.

Pozwala to na regulację wydajności powietrza podczas ruchu maszyny oddzielnie dla prawej i lewej strony opryskiwacza. Opryskiwacz ten pozwala na wykonanie optymalnego, równomiernego oprysku koron drzew przy redukcji niekorzystnego wpływu wiatru (w kierunku pod wiatr można zwiększyć, a w kierunku z wiatrem można zmniejszyć strumień powietrza).

Innowacyjne konstrukcje

Firma Agrola wprowadziła wielokrotnie najnowocześniejsze, innowacyjne rozwiązania w zakresie technik opryskiwania i konstrukcji opryskiwaczy. W efekcie w ofercie posiada różne rozwiązania opryskiwaczy sadowniczych - zależnie od potrzeb i wymagań użytkowników. Są to opryskiwacze z tradycyjnymi wentylatorami osiowymi z tradycyjnym i odwrotnym ciągiem, wentylatory osiowe z deflektorami (Optimum, Power, Vertical, K6) oraz wentylatorami promieniowymi z kierowanym strumieniem powietrza (Ribes).

W tej ofercie na uwagę bez wątpienia zasługują opryskiwacze z serii Aeris T, wykorzystywane w uprawach roślin rzędowych (np. truskawki, warzywa) prowadzonych pod osłonami w formie upraw rynnowych oraz z serii Aeris H - dla roślin prowadzonych w formie polowej.

Opryskiwacze te wyposażone są w belki z dyfuzorami wytwarzającymi pomocniczy, kierowany strumień powietrza, który zdecydowanie poprawia pokrycie roślin środkiem chemicznym (w zależności od rozwiązania i wymagań - 6-12 dyfuzorów). Belki są podnoszone oraz rozkładane i składane hydraulicznie, posiadają hydrauliczną korektę przechyłu oraz możliwość ręcznej regulacji położenia dyfuzorów w zależności od potrzeb.

Z kolei do oprysków na plantacjach krzewów jagodowych: porzeczek, agrestu, jagody kamczackiej, malin czy winorośli itp. Agrola oferuje zaczepiany opryskiwacz dwurzędowy z serii HST. Jest to unikalna konstrukcja zapewniająca szybkie dostosowanie opryskiwacza do szerokości rzędów oraz doskonałe pokrycie krzewów dzięki zastosowaniu 8 dyfuzorów na każdy rząd. Opryskiwacz dwurzędowy Agrola HST pozwala też znacząco skrócić czas wykonywania zabiegów.

W celu poprawy jakości oprysku w uprawach polowych i zwiększenia asortymentu produkcji, firma Agrola od lipca 2020 r. realizuje projekt badawczy współfinansowany przez NCBiR w ramach programu: Ścieżka dla Mazowsza „Rodzina opryskiwaczy polowych z pomocniczym strumieniem powietrza”.

Celem tego projektu jest opracowanie, a następnie wdrożenie do produkcji innowacyjnego opryskiwacza, wykorzystującego pomocniczy strumień powietrza na belce polowej, który pozwoli na właściwe wykorzystanie środków ochrony roślin i lepszą ochronę roślin.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.