Nowości

Agro ContiSealTM z nowym polimerem

Data publikacji:

Firma Continental od wielu lat rozwija technologie i usługi na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu osób i towarów. Jej technologia Agro ContiSealTM wykorzystuje nowy polimer, który uszczelnia przebicia, umożliwiając pojazdom dalszą jazdę. Rozwiązanie to właśnie otrzymało srebrny medal odwołanych niedawno targów Agritechnica.

 

    Agro ContiSealTM z nowym polimerem

Przebicie opony może być poważnym problemem dla rolnika, zwłaszcza gdy ma miejsce w trakcie prowadzenia prac polowych. Problem wynika w tym przypadku nie tylko z niespodziewanego przestoju w działaniach, lecz wywołuje także trudności logistyczne związane z koniecznością wymiany opony w nietypowym miejscu.

Nowa technologia Agro ContiSealTM opracowana przez Continental pozwoli zapobiegać takim sytuacjom. Wykorzystano tutaj opatentowany polimer, który nanoszony jest na wewnętrzną stronę opony. W przypadku penetracji opony przez ciało obce o średnicy do nawet 12 mm skutecznie uszczelnia takie przebicie, umożliwiając kontynuowanie pracy pojazdu. Lepki polimer pokrywa bowiem przebicie i zapobiega utracie ciśnienia. W ten sposób można łatwo zaoszczędzić czas i pieniądze.
Technologia Agro ContiSealTM jest także odpowiedzią producenta na znacznie większe zagrożenie dla opon, jakie stanowi uprawa zerowa lub minimalna. Ponieważ rolnicy dążą do zmniejszenia wpływu ciężkich maszyn na ziemię, pozostawione ściernisko twardnieje i realnie stwarza większą możliwość przebicia opony. Agro ContiSealTM oferuje więc możliwość niezawodnej pracy także na ścierniskach i daje pewność działania dla rolników chcących poprawić stan gleby poprzez minimalną uprawę.

Póki co technologia ContiSealTM jest wciąż w fazie rozwoju i nie jest jeszcze dostępna na rynku opon rolniczych. Jednak jak zapowiedział Benjamin Hübner, menadżer produktowy w Continental Commercial Specialty Tires, firma intensywnie pracuje nad tym, aby już wkrótce wprowadzić nowe rozwiązania do produkcji seryjnej. Wdrażając technologię ContiSealTM dla opon rolniczych, firma Continental wykorzystuje swoją wiedzę z przemysłu motoryzacyjnego, gdzie podobna technologia jest już z powodzeniem stosowana.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.