Aktualności

Agrihandler - Na prąd w nowym oddziale

Data publikacji:

W ostatnim dniu listopada odbyły się dni otwarte w nowym oddziale firmy Agrihandler w Skarbimierzu na Dolnym Śląsku. Podczas spotkania została zaprezentowana pełna gama maszyn oferowanych przez toruńską spółkę na czele z ładowarkami teleskopowymi, przegubowymi i kołowymi JCB oraz ciągnikami Steyr, których firma Agrihandler jest dilerem na terenie woj. opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego.

W prezentacji udział wzięło kilkudziesięciu klientów firmy z sektora rolniczego. Oddział w Skarbimierzu funkcjonuje od kilku miesięcy, a jego zadaniem jest obsługa w zakresie sprzedażowym oraz serwisowym klientów z terenu południowej Polski.

Główna bohaterka

Wisienką na torcie była bez wątpienia prezentacja ładowarki teleskopowej z napędem elektrycznym JCB E-Tech 525-60E. W maszynie tej zastosowano dwa silniki elektryczne, jeden do napędu (o mocy 17 kW/23 KM, z odzyskiem energii hamowania), zaś drugi do zasilania układu hydraulicznego.

Druga z jednostek napędowych - o mocy 22 kW/30 KM, zasila pompę zębatą o stałym wydatku, zapewniającą maksymalny przepływ 65 l/min. Pracę w trybie pełnej zmiany zapewnia akumulator litowo-jonowy 96V (24 kWh).

Maszyna jest wyposażona w taką samą ładowarkę pokładową jak inne produkty JCB E-Tech, która jest w stanie naładować akumulator w 8 h przy użyciu standardowego zasilania elektrycznego 240 V, 16 A. Dostępna na życzenie ładowarka JCB Universal Charger może być używana do szybkiego ładowania podczas przerw, w ciągu zaledwie 35 minut.

Model 525-60E zapewnia bezemisyjną pracę wewnątrz budynków inwentarskich czy w szklarniach, a jednocześnie uzupełnia rosnący popyt na zasilane bateryjnie profesjonalne maszyny do pielęgnacji terenu. W przypadku ładowarki teleskopowej 525-60E dodatkową korzyścią jest znaczne obniżenie poziomu hałasu - w kabinie został on zredukowany do poziomu zaledwie 66,7 dB (na zewnątrz wynosi on 92,2 dB).

Co ważne, w nowej ładowarce elektrycznej wymiary zewnętrzne pozostały niezmienne w porównaniu z modelem napędzanym silnikiem wysokoprężnym (minimalny promień skrętu - 3,7 m). Maksymalny udźwig wynosi 2,5 t (2 t - na maksymalną wysokość podnoszenia), a czasy cykli roboczych pozostały na niezmienionym poziomie. Nowa ładowarka teleskopowa JCB może być używana z widłami, gamą łyżek i wieloma innymi firmowymi osprzętami roboczymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.