Zmienia się również struktura zamówień. Firma oferuje osprzęt w dwóch wersjach – do ciężkich i kompaktowych maszyn. – Obserwujemy w Europie wzrost zapotrzebowania na osprzęt kompatybilny z mniejszymi maszynami nośnymi - dla łatwości użytkowania w miastach i na małych placach budowy. Również w Polsce – zauważa przedstawicielka MB Crusher. – Wielu klientów wykonuje prace na mniejszych budowach, dlatego potrzebują osprzętu dostosowanego do kompaktowych koparek.
Ważny rynek
Polska jest dla MB Crusher ważnym rynkiem. Dlatego też firma zbudowała tu lokalną sieć dilerską, serwisową i demonstracyjną. – W Polsce sprzedaliśmy już wiele naszych urządzeń. Zainteresowani klienci mogą zobaczyć sprzęt w akcji – u przedstawicieli lub bezpośrednio u użytkowników. Nasi klienci to najlepsza rekomendacja – podczas pokazów sami opowiadają o swoich doświadczeniach – mówi przedstawicielka firmy. – Zdarza się, że nie musimy niczego dodawać – zadowolony klient najlepiej potrafi przedstawić zalety naszego osprzętu.
MB Crusher już po raz 16. uczestniczyła aktywnie w targach eRobocze Show. – Ta dwudniowa formuła świetnie się sprawdza – pierwszy dzień poświęcony jest właścicielom firm, drugi operatorom i ich rodzinom – podkreśla Wiola Fraccaro. – To jedyne wydarzenie w Polsce, podczas którego możemy zaprezentować nasz sprzęt w ruchu. Mamy tu strefę demonstracyjną i bezpośredni kontakt z użytkownikami. To dla nas kluczowe – możemy pokazać, jak pracują nasze maszyny i jakie dają efekty.