[ATR] Aktualności

Zwycięzcy Systems & Components wyłonieni

Data publikacji:
Systems & Components Trophy - Engineers‘ Choice

Po raz drugi DLG wyłoniło zwycięzców „Systems & Components Trophy - Engineers‘ Choice“ czyli nagrody w dziedzinie systemów i komponentów. Podkreśliło tym samym znaczenie i innowacyjność branży dostawców dla techniki rolniczej. Spośród 20 nominowanych inżynierowie ds. rozwoju rolnictwa wyłonili 3 zwycięzców, których ogłoszono podczas ceremonii wręczenia nagród.

Wyróżnieni zostali: Danfoss Power Solutions za swoją „Digitale Verdrängungspumpe DDP096“, Robert Bosch za „Bosch Off-Highway Surround Sensing“ oraz Faster za swój elektroniczny „Faster ABC (Always the Best Connection)“.

Systemy i komponenty odgrywają kluczową rolę w rozwoju innowacyjnej techniki rolniczej. DLG przyznaje nagrodę „Systems & ComponentsTrophy - Engineers‘ Choice“ za systemy lub komponenty, które charakteryzują innowacyjne lub znacznie ulepszone rozwiązania, mogące wywrzeć istotny wpływ na rozwój i produkcję urządzeń rolniczych oraz innych maszyn typu off-highway.  

Głównymi kryteriami oceny były: praktyczne znaczenie dla branży, korzyści, wynikające z rentowności i procesów, jak również ochrona środowiska, zużycie energii oraz ulepszenia w zakresie obciążenia pracą i bezpieczeństwo. Wyróżnienie jest zatem optymalnym uzupełnieniem nagrody Agritechnica Innovation Award, którą DLG przyznaje za innowacyjne produkty i maszyny w branży rolniczej (prezentowane w poprzednim wydaniu atr express - przyp. red.).

Bosch Off-Highway Surround Sensing - Pomiar odległości i unikanie kolizji

Współpraca czujników radarowych i ultradźwiękowych wykorzystywana jest do określenia i utrzymania odległości pomiędzy pojazdem typu off-highway wraz z osprzętem a przeszkodą. 

Czujnik Bosch Off-Highway Surround Sensing może służyć do ostrzegania i unikania kolizji, np. belek opryskowych lub podczas zbiorów winogron, ponieważ dzięki niemu zachowany będzie optymalny odstęp pomiędzy urządzeniem zbierającym a winoroślą. Dzięki lokalizacji obiektu system nie tylko ostrzega kierowcę, ale też informuje o dokładnej odległości i pozycji innych obiektów, np. w trybie jazdy równoległej. Czujniki radarowe mogą określić położenie i kierunek nawet do 40 statycznych lub ruchomych obiektów jednocześnie.

Odpowiedni do trudnych warunków system jest zgodny z IP69K i dowolną architekturą E/E mobilnych maszyn roboczych. Przy pomocy wyżej wymienionych systemów kamery Bosch mogą być wykorzystywane pojedynczo lub w zestawach do przekazywania obrazu otoczenia albo do wizualizacji danych z czujników. 

Faster „Always the Best Connection“ - dla każdego zestawienia

W przypadku dużych flot wiele różnych ciągników zestawianych jest z hydraulicznie obsługiwanym osprzętem. W nowym elektronicznym Faster ABC każdy przewód hydrauliczny jest oznaczony przy pomocy pasywnego znacznika RFID. W momencie podłączenia jest on indywidualnie identyfikowany przez system, którego ECU wymaga jednorazowej konfiguracji sprzęgła - moc hydrauliczna jest ustawiana automatycznie, przy pomocy systemu CAN-Bus traktora, tym samym następuje optymalizacja zużycia paliwa. 

Kolejną zaletą jest monitorowanie prawidłowego przyłączenia węża, dzięki czemu można uniknąć błędów obsługi podczas podłączania, a także poinformować kierowcę o przypadkowym przerwaniu połączenia podczas pracy maszyny. Faster ABC może być podłączone do wielu ciągników, obojętnie jakiego producenta, niezależnie od wieku maszyny i rodzaju osprzętu. 

Danfoss Power Solutions “Digitale Verdrängungspumpe DDP096“ - szybsza reakcja, czyli znacznie mniej strat

Cyfrowa pompa wyporowa DDP096 wytwarza dużą moc hydrauliczną przy jednocześnie wysokiej wydajności i sterowności poprzez to, że - co jest nowością - przy każdym obrocie wału każdy cylinder promieniowego układu tłokowego może być aktywowany lub dezaktywowany pojedynczo, w czasie rzeczywistym, przy pomocy ultraszybkich zaworów mechatronicznych.

W porównaniu do klasycznych pomp skutkiem tego jest znacznie krótszy czas reakcji, redukcja strat nawet do 90% oraz mniejszy hałas. Ponadto w przypadku cyfrowej pompy wyporowej DDP096 do płyty przyłączeniowej można poprowadzić nawet trzy niezależne grupy cylindrów. Oznacza to, iż każdy korpus pompy może być wyposażony w trzy niezależnie regulowane wyjścia, dzięki czemu można uzyskać multifunkcjonalną pompę w kompaktowym zestawie. 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.