[ATR] Nowości Zetorciągniki rolnicze

Zmodernizowany ciągnik Zetor Proxima

Data publikacji:
Zmodernizowany ciągnik Zetor Proxima

Marka Zetor jest dobrze znana na naszym rynku i ceniona za niskie zużycie paliwa, wysoką niezawodność i prostotę konstrukcji. Jej seria Proxima to uniwersalne ciągniki przeznaczone dla małych i średnich gospodarstw, ale także do prac w terenach leśnych oraz komunalnych. W tym roku Proxima otrzymała kilka usprawnień, które zostały zaprezentowane podczas targów Agrotech 2022 w Kielcach.

Proxima została przedstawiona po raz pierwszy w 2004 roku i obecnie jest to jeden z najpopularniejszych ciągników marki Zetor. Firma ma w swojej ofercie trzy linie modelowe, czyli Proxima CL, Proxima GP i najmocniejszą wersję oznaczoną jako Proxima HS.

Nowa jednostka napędowa

Najważniejszą zmianą w ciągniku Proxima jest przejście z normy emisji spalin Stage IIIB na Stage V. Zastosowaną jednostką napędową jest tutaj czterocylindrowy silnik wysokoprężny z doładowaniem TCD 3.6 od firmy Deutz, o mocy od 97 do 125 KM. Jego zgodność z normą emisji Stage V zapewnia filtr cząstek stałych DPF wraz z układem recyrkulacji spalin, selektywną redukcją katalityczną SCR, a także katalizatorem utleniającym DOC. Silnik wyposażony jest ponadto w nowoczesny system wtrysku Common-Rail oraz nowy układ wydechowy, który zapewnia płynniejszą i cichszą pracę.

Inne modernizacje

Silnik to oczywiście nie wszystko. Czeski producent wprowadził także więcej udogodnień, które mają podnieść walory użytkowe maszyny, jednocześnie zachowując prostotę, niezawodność i oszczędność, które to stanowią filary marki. Zmienione i ulepszone zostały elementy sterowania na desce rozdzielczej.

Ze względu na zastosowanie układu selektywnej redukcji katalitycznej konieczny jest też zbiornik płynu AdBlue, w tym przypadku o pojemności 21 l, pod kabiną ciągnika, łatwo jest dostępny wskaźnik zanieczyszczenia oleju przekładniowego, który pozwala operatorowi na sprawną kontrolę stanu czystości oleju, a w przedniej części kabiny umieszczono dodatkowy wylot sprężonego powietrza.

Pozwala on na wygodniejsze czyszczenie chłodnic, może być również używany np. do pompowania opon. Ciągnik można również dodatkowo wyposażyć w zewnętrzną zamykaną skrzynkę narzędziową o większej nośności i z ulepszonym mocowaniem. Zmodernizowany model Proximy trafi do pierwszych klientów już pod koniec tego roku. 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.